Yleisurheilun mestaruuskisojen 1. osan tulokset
1.8.2020 9:19 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Yleisurheilun mestaruuskisojen 1. osan tulokset

Lapin Salaman kesän avoimet viikkokisat jatkuivat Lapin urheilukentällä to 30.7.2020 Seuran mestaruuskipailujen 1.osalla. Osanottajia oli 69. Tulokset:

T-2018 40m: 1) Lilia Paavola 17,7 2) Lotta Aaltonen 20,1 3) Senja Ränkman 32,6, 4) Ilona Salminen 43,4

pallo: 1) Lilia Paavola 165, 2) Lotta Aaltonen 141, 3) Ilona Salminen 122, 4) Senja Ränkman 112

T-2017 40m:1) Tytti Taipalus 11,7, 2) Pihla Ränkman 12,5, 3) Milja Hellsten ja Iisa Vuorio 13,2,1, 5) Vivian Orava 16,6, 6) Linnea Lehtinen 16,6, 7) Selma Koivisto 17,2

pallo: 1) Tytti Taipalus 355, 2) Selma Koivisto 301, 3) Milja Hellsten 250, 4) Vivian Orava 233, 5) Pihla Ränkman 231, 6) Iisa Vuorio 202,7) Linnea Lehtinen 139

T-2016 40m: 1) Vilja Ränkman 11,8, 2) Suvi Ala-Kulju, 11,9, 3) Iiris Tuominen 12,5, 4) Essi Laine 14,2

pallo: 1) Vilja Ränkman 410, 2) Iiris Tuominen 320, 3) Essi Laine 298, 4) Suvi Ala-Kulju 285

T-2015 40m: 1) Minja Päivöke 9,6, 2) Aada Paavola 10,4, 3) Senja Pihlainen 10,6, 4) Vilma Uusitalo 11,0, 5) Eevi Ränkman 13,4,

pallo: 1) Minja Päivöke 533, 2) Vilma Uusitalo 414, 3) Eevi Ränkman 397, 4) Aada Paavola 375, 5) Senja Pihlainen 327

T-2014 40m: 1) Nella Suonpää 9,1, 2) Isla Dits 9,2, 3) Armi Tuominen 9,9, 4) Sade Mäkeläinen 10,0

pallo: 1) Armi Tuominen 6739, 2) Sade Mäkeläinen 712, 3) Isla Dits 638, 4) Nella Suonpää 606

T-2013 40m: 1) Asta Sainio 8,0, 2) Sofia Pihlainen 8,1, 3) Maisa Mäkilä 8,5, 4) Emilia Lehtinen 8,7

pallo: 1) Maisa Mäkilä 11,48, 2) Asta Sainio 10,53, 3) Emilia Lehtinen 10,07, 4) Sofia Pihlainen 9,35

T-2012 40m: 1) Isla Seppänen 7,3, 2) Senni Koivisto 7,4, 3) Minttu Hellsten 7,7, 4) Hilla Lappalainen 7,9, 5) Ruska Mäkeläinen 8,0, 6) Amanda Taipalus 8,6, 7) Kerttu Aaltonen 9,3

pituus: 1) Isla Seppänen 303, 2) Minttu Hellsten 269, 3) Senni Koivisto 252, 4) Hilla Lappalainen 246, 5) Ruska Mäkeläinen 241, 6) Kerttu Aaltonen 224, 7) Amanda Taipalus 207, 8) Aada Katila 204

T-2011 40m: 1) Sohvi Repo 7,2, 2) Sofia Hentonen 7,3, 3) Ella Varjus 8,3, 4) Amanda Lehtinen 8,5, 5) Ella Into 8,6

pituus: 1) Sohvi Repo 332, 2) Sofia Hentonen 282, 3) Amanda Lehtinen 256, 4) Ella Varjus 239, 5) Ella Into 210

T-2010 60m: 1) Neea Suonpää 11,0, 2) Milja Ränkman 11,7

pituus: 1) Milja Ränkman 287, 2) Neea Suonpää 287

T-2009 60m: 1) Vanessa Varjus 11,1

pituus: 1) Vanessa Varjus 275

T-2008 60m: 1) Ester Halminen 10,6, 2) Elsa Toivonen 10,8, 3) Emilia Taipalus 12,2

pituus: 1) Elsa Toivonen 306, 2) Ester Halminen 246, 3) Emilia Taipalus 179

T-2006 60m: 1) Roosa Tuominen 10,1, 2) Alina Hakala 10,2

pituus: 1) Alina Hakala 373, 2) Roosa Tuominen 357

P-2018 40m: 1) Viljo Uusitalo 19,3

pallo: 1) Viljo Uusitalo 169

P-2017 40m: 1) Noel Suonpää 15,7

pallo: 1) Noel Suonpää 295

P-2016 40m: 1) Oliver Salminen 10,1, 2) Frans Ylijoki 12,1, 3 Jasse Maijala 12,4

pallo: 1) Frans Ylijoki 627, 2) Oliver Salminen 627, 3) Jasse Maijala

P-2015 40m: 1) Santtu Hentonen 9,6, 2)Eetu Suonpää 9,8,

pallo: 1) Eetu Suonpää 600, 2) Santtu Hentonen 39

P-2014 40m: 1) Juuse Maijala 9,2 2) Roope Arousva 9,3

pallo: 1) Juuse Maijala 972, 2) Roope Arousva 880

P-2013 40m: 1) Eero Tuominen 8,4, 2) Eemeli Into 8,5, 3) Väinö Uusitalo 9,0, 4) Kosti Ylijoki 9,6, 5) Onni Ränkman 9,8

pallo: 1) Eemeli Into 14,30, 2) Väinö Uusitalo 10,30, 3) Kosti Ylijoki 8,95, 4) Eero Tuominen 8,52, 5) Onni Ränkman 7,44

P-2012 40m: 1) Lenni Suonpää 7,7

pituus: 1) Lenni Suonpää 293

P-2011 40m: 1) Frans Nurmela 7,5, 2) Lenni Mäkilä 8,1, 3) Eelis Merenkivi 8,9

pituus: 1) Frans Nurmela 290, 2) Lenni Mäkilä 255, 3) Eelis Merenkivi 185

P-2009 60m: 12) Niklas Lehtinen 9,6

pituus: 1) Niklas Lehtinen 404

P-2008 60m: 1) Johannes Pertola 10,1

pituus: 1) Johannes Pertola 283

Viikkokilpailut jatkuvat viikon päästä torstaina 6.8. klo 18 mestaruuskilpailujen 2.osalla.

Lajeina 100/300/800/1000m sekä 7-vuotiailla ja nuoremmilla pituus, yli 7-vuotiailla kuula.


   
Lisää uutisia
Yleisurheilu
Kategoriat