Yleisurheilun mestaruuskisojen 2. osan tulokset
7.8.2020 19:34 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Yleisurheilun mestaruuskisojen 2. osan tulokset

Lapin Salaman kesän avoimet viikkokisat jatkuivat Lapin urheilukentällä to 6.8.2020 seuran mestaruuskilpailujen 2 osalla. Osanottajia oli 64. Tulokset:

T-2018 100m: 1) Lilia Paavola 43,1 2) Ilona Salminen 55,9, 3) Alva Sabel 64,1 pituus: 1) Lilia Paavola 32, 2) Ilona Salminen 28, 3) Alva Sabel 15

T-2017 100m: 1) Emma Pohjalainen 30,3, 2) Iisa Vuorio 31,2, 3) Tytti Taipalus 31,4, 4) Pihla Ränkman 35,5, 5) Linnea Lehtinen 43,9, 6) Selma Koivisto 47,5 pituus: 1) Pihla Ränkman 119, 2) Tytti Taipalus 110, 3) Emma Pohjalainen 103, 4) Selma Koivisto 94, 5) Iisa Vuorio, 6) Linnea Lehtinen 57

T-2016 100m: 1) Vilja Ränkman 30,8, 2) Iiris Tuominen 33,2, 4) Essi Laine 35,2, 4) Minea Vaimala 36,7 pituus: 1) Vilja Ränkman 137, 2) Essi Laine 114, 3) Minea Vaimala 86

T-2015 100m: 1) Minja Päivöke 25,6, 2) Vilma Uusitalo 25,7, 3) Alina Tukia 26,5, 4) Aada Paavola 26,8 pituus: 1) Vilma Uusitalo 185, 2) Minja Päivöke 175, 3) Alina Tukia 162, 4) Aada Paavola 121,

T-2014 300m: 1) Nella Suonpää 1.21,0, 2) Isla Dits 1.27,6, 3) Armi Tuominen 1.31,0, 4) Sade Mäkeläinen 1.34,9 pituus: 1) Isla Dits 203, 2) Nella Suonpää 186, 3) Armi Tuominen 163, 4) Sade Mäkeläinen 156

T-2013 300m: 1) Sofia Pihlainen 1.11,5, 2) Hilla Tukia 1.12,7, 3) Asta Sainio 1.14,1, 4) Emilia Lehtinen 1.24,0 pituus: 1) Hilla Tukia 270, 2) Sofia Pihlainen 263, 3) Asta Sainio 252, 4) Emilia Lehtinen 238

T-2012 800m: 1) Isla Seppänen 2.28,2, 2) Senni Koivisto 2.37,7, 3) Ruska Mäkeläinen 3.46,3, 4) Amanda Taipalus 3.47.7, 5) Julia Lehtimäki 3.49,5 kuula: 1) Amanda Taipalus 433, 2) Isla Seppänen 409, 3) Senni Koivisto 386, 4) Ida Yrjölä 372, 5) Ruska Mäkeläinen 355, 6) Julia Lehtimäki 208

T-2011 800m: 1) Sohvi Repo 3.13,1, 2) Amanda Lehtinen 4.17,6, 3) Ella Into 4.21,7 kuula: 1) Amanda Lehtinen 505, 2) Sohvi Repo 446, 3) Ella Into 374

T-2010 1000m: 1) Milja Ränkman 4.54,5, 2) Iida-Maria Huhtakallio 5.00,8 kuula: 1) Iida-Maria Huhtakallio 458, 2) Milja Ränkman 428, 3) Nella Hämäläinen 315

T-2009 1000m: 1) Vanessa Varjus 4.41,1 kuula: 1) Vanessa Varjus 337

T-2008 1000m: 1) Ester Halminen 4.30,9 kuula: 1) Ester Halminen 391

T-2007 kuula: 1) Ella-Leena Huhtakallio 800

T-2006 1000m: 1) Roosa Tuominen 4.07,9 kuula: 1) Alina Hakala 817, 2) Roosa Tuominen 628

P-2018 100m: 1) Viljo Uusitalo 44,7, 2) Vihtori Näveri pituus: 1) Viljo Uusitalo 39, 2) Vihtori Näveri 12 P-2017 100m: 1) Noel Suonpää 37,4, 2) Viljo Lehtonen 38.4 pituus: 1) Noel Suonpää 98, 2) Viljo Lehtonen 50

P-2016 100m: 1) Oliver Salminen 25,8, 2) Jasse Maijala 29,5, 3) Frans Ylijoki 30,7, pituus: 1) Jasse Maijala 152, 2) Oliver Salminen 151, 3) Frans Ylijoki 148

P-2015 100m: 1) Rames Phumbang 24,6, 2) Eetu Suonpää 24,8, 3) Tino Heino 34,6 pituus: 1) Rames Phumbang 185, 2) Eetu Suonpää 178, 3) Tino Heino 108

P-2014 300m: 1) Ilmo Sulonen 1.22,8, 2) Juuse Maijala 1.22,9, 3) Roope Arousva 1.32,6 pituus: 1) Juuse Maijala 231, 2) Roope Arousva 194, 3) Ilmo Sulonen 138

P-2013 300m: 1) Kosti Ylijoki 1.13,8, 2) Eero Tuominen 1.13,9, 3) Eemeli Into 1.15,2, 4) Väinö Uusitalo 1.21.1, pituus: 1) Eero Tuominen 256, 2) Eemeli Into 242, 3) Kosti Ylijoki 208, 4) Väinö Uusitalo 204

P-2012 800m: 1) Lenni Suonpää 3.22,3 kuula: 1) Lenni Suonpää 519

P-2011 800m: 1) Frans Nurmela 3.56,9, 2) Eelis Merenkivi 4.34,2 kuula: 1) Frans Nurmela 596, 2) Eelis Merenkivi 297

P-2009 1000m: 1) Urho Sainio 4.00,5 kuula: 1) Urho Sainio 655

P-2008 kuula: 1) Johannes Pertola 639

Viikkokilpailut jatkuvat to 13.8. klo 18. Lajeina 40/60m ja 7-vuotiaille ja nuoremmille pallo, yli 7-vuotiaille korkeus.


   
Lisää uutisia
Lapin Salama ry
«  Syyskuu   »
Kategoriat