Löylyhölkkä 2020 tulokset
2.8.2020 20:20 Uutiset / Seuran pääsivusto

Lähtötilanne löylyhölkästä 1.8.2020. Kuva Paavo Valtanen.

41. Löylyhölkkä juostiin aurinkoisessa säässä Rauman Lapissa la 1.8.2020

Osanottajia oli 98. Määrässä palattiin viimevuoden huipun jälkeen hölkän perinteiseen osaottajamäärään. Hölkän nopein oli M-50 sarjassa juossut Lauttakylän Lujan Jouko Mahlamäki ajalla 28,58. Hölkkäreitin pituus oli kaikissa sarjoissa 8 km.

Tulokset:

M: 1) Juuso Kivilähde Team DNF 30,25, 2) Teemu Rostedt EKU 33,37, 3) Olli Pulkkanen HKV 33,50, 4) Juhana Siivonen Hinnerjoki 34,10 5) Lassi Vaahtio Team DNF 35,59, 6) Eero Rantala AtlasFysio 36,00 7) Aapo Isotalus Lappi 40,32, 8) Teemu Teini 40,32, 9) Heikki Mäenpää Omalaina.fi 53,34



M-40: 1) Toni Tupala Säkylä 31,50, 2) Juha Souko Spiidinet 32,22, 3) Harri Varjus LapSa 32,43, 4) Marko Alin SäkU 33,05, 5) Mika Jalo Rauma 34,00, 6) Jarkko Leminen Rauma 36,50

M-50: 1) Jouko Mahlamäki LaLu 28,58, 2) Seppo Kauppinen OripVe 30,55, 3) Heikki Sorvoja Pöytyän Urh 31,53, 4) Kimmo Kouru Rauma 32,33 5) Jari Väkiparta Eura 33,51, 6) Jari Saari TeamRaju 36,24, 7) Pasi Helppolainen Kokemäki 37,13

M-60: 1) Markku Virta Loimaan Leisku 32,44, 2) Pekka Leppänen Mellilä 34,22, 3) Aulis Valli APK Maratoonarit 36,04, 4) Ari Väliniemi VasI 36,26, 5) Arto Alaspää Häjyt 39,00, 6) Asko Kokkonen Huittinen 39,34, 7) Hannu Rahikka Uusikaupunki 39,49, 8) Arto Elonen LapSa 39,59, 9) Hans Orlow Maratonkoulu Pori 51,48

Naiset: 1) Paula Nurmi NaVi 36,20, 2) Leena Kivi Harjavalta 39,29, 3) Kati Haromo Team Raju 40,05, 4) Leena Gustafsson Luvia 40,29, 5) Mari Kaunisto SäkU 40,52, 6) Niina Skinnari Kokemäki 46,51

N-50: 1) Päivi Mäkelä Huittinen 40,20, 2) Anne Saari TeamRaju 41,17, 3) Eeva Rantakokko Team Kinno 42,36

Hölkkäsarja1) Samu Suonpää LapSa 34,28, 2) Juho Leppikorpi RastiLukko ja Miika Tuominen LapSa 34,58, 4) Jari Kyllästinen Rauma 35,29, 5) Mika Koivumäki NaVi 36,05, 6) Mikko Yli-Jaukkari Loimaan Leisku 37,47, 7) Teemu Tuominen LapSa 38,11, 8) Vesa Järvinen Eura 38,42, 9) Joonas Nurmi Rauma 39,36, 10) Petri Haromo TeamRaju 39,43, 11) Axel Koivisto Piikkiö 41,30, 12) Merja Sätilä-Merta 42,34, 13) Rami Lehtonen Eurajoki 42,38, 14) Iiro Kauppi Eura 44,02, 15) Mari Bryggare Rauma 44,30, 16) Päivi Uotila Hinnerjoki 44,31, 17) Joonas Levo Rauma 44,41, 18) Roosa Tuominen LapSa 44,51, 19) Saara Tuominen Lieto 44,58, 20) Anna Liisa Mannonen TeamKinno 45,00, 21) Emmi Peltomaa ja Riina Taavitsainen Rauma 45,21, 23) Katriina Mannonen TeamKinno 45,37, 24) Virpi Leminen Helsinki 45,44, 25) Ville Kauppi Hinnerjoki 45,51, 26) Heikki Pajunen Paimio 46,47, 27) Satu Karonen LapSa 46,59, 28) Mika Koskinen Pori 47,05, 29) Johanna Ranta 48,07, 30) Timo Peltomaa Karjaan Ura 49,30, 31) Matias Lehtinen Rauma 50,24, 32) Titta Koskinen LapSa 51,55, 33) Petri Hentonen LapSa 51,56, 34) Kari Hirviniemi Virtain Urh. 57,10

Lisäksi ilman ajanottoa oli mukana yhteensä 23 hölkkääjää


   
Lisää uutisia
Lapin Salama ry
«  Syyskuu   »
Kategoriat