Viikkokisat #3 tulokset
21.6.2020 21:46 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Viikkokisat #3 tulokset

Lapin Salaman kesän avoimet viikkokisat jatkuivat Lapin urheilukentällä to 18.6.2020. Osanottajia oli 53. Tulokset:

T-2018 60m: 1) Lilia Paavola 29,5 2) Lotta Aaltonen 35,1, 3) Senja Ränkman 48,6,

T-2018 pallo: 1) Lilia Paavola 160, 2) Lotta Aaltonen 132, 3) Senja Ränkman 108

T-2017 60m: 1) Iisa Vuorio 18,5, 2) Pihla Ränkman 19,5 3) Milja Hellsten 21,5, 4) Selma Koivisto 26,4, 5) Linnea Lehtinen 34,3

T-2017 pallo 1) Selma Koivisto 200, 2) Pihla Ränkman 155, 3) Milja Hellsten 155, 4) Linnea Lehtinen 150, 5) Iisa Vuorio 141

T-2016 60m: 1) Vilja Ränkman 17,5, 2) 2) Iiris Tuominen 20,0, 3) Minea Vaimala 22,4, 4) Essi Laine 24,2,

T-2016 pallo: 1) Vilja Ränkman 400, 2) Essi Laine 301, 3) Iiris Tuominen 293, 4) Minea Vaimala 197

T-2015 60m: 1) Aada Paavola 15,2, 2) Alina Tukia 15,7

T-2015 pallo 1) Aada Paavola 427, 2) Alina Tukia 407

T-2014 60m: 1) Nella Suonpää 13,2, 2) Isla Dits 13,5, 3) Sade Mäkeläinen 14,3, 4) Armi Tuominen 15,2

T-2014 pallo: 1) Nella Suonpää 733, 2) Sade Mäkeläinen 660, 3) Armi Tuominen 648, 4) Isla Dits 530

T-2013 60m: 1) Hilla Tukia 11,4, 2) Asta Sainio 11,8, 3) Maisa Mäkilä 12,2

T-2013 pallo 1) Asta Sainio 11,97, 2) Hilla Tukia 10,71, 3) Maisa Mäkilä 10,23

T-2012 300m: 1) Isla Seppänen 1.03,9, 2) Minttu Hellsten 1.05,2, 3) Senni Koivisto 1.10,7, 4) Ruska Mäkeläinen 1.16,6, 5) Kerttu Aaltonen 1.22,1, 6) Aada Katila 1.29,0

T-2012 pituus: 1) Isla Seppänen 297 2) Minttu Hellsten 284, 3) Senni Koivisto 266, 4) Ruska Mäkeläinen 228, 5) Aada Katila 212, 6) Kerttu Aaltonen 198

T-2011 300m: 1) Sofia Hentonen 1.06,5, 2) Ella Varjus 1.13,0

T-2011 pituus: 1) Ella Varjus 263, 2) Sofia Hentonen 250

T-2010 300m: 1) Neea Suonpää 1.05,2, 2) Milja Ränkman 1.10,7

T-2010 pituus: 1) Neea Suonpää 279, 2) Milja Ränkman 271

T-2009 300m: 1) Vanessa Varjus 1.07,2

T-2009 pituus: 1) Vanessa Varjus 276

T-2008 pituus 1) Sara Nurmela 265

T-2006 300m: 1) Roosa Tuominen 58.0

T-2006 pituus: 1) Roosa Tuominen 369, 2) Alina Hakala 322

P-2018 pallo: 1) Niilo Lahdenpää 169

P-2017 60m: 1) Noel Suonpää

pallo: 1) Noel Suonpää 276

P-2016 60m: 1) Frans Ylijoki 18,9, 2) Jasse Maijala 19,4

P-2016 pallo: 1) Frans Ylijoki 448, 2)Jasse Maijala 202

P-2015 60m: 1) Rames Phumbang 14,0, 2) Eetu Suonpää 14,1, 3) Santtu Hentonen 14,2 P-2015 pallo: 1) Rames Phumbang 568, 2) Eetu Suonpää 394, 3) Santtu Hentonen 360

P-2014 60m: 1) Juuse Maijala 13,2, 2) Roope Arousva 14,0, 3) Eetu Lehtola 15,9

P-2014 pallo: 1) Roope Arousva 960, 2) Juuse Maijala 764, 3) Eetu Lehtola 354

P-2013 60m: 1) Eero Tuominen 13,0, 2) Kosti Ylijoki 13,5, 3) Onni Ränkman 13,8

P-2013 pallo: 1) Eero Tuominen 12,84, 2) Kosti Ylijoki 8,58, 3) Onni Ränkman 727

P-2012 300m: 1) Lenni Suonpää 1.05,0

P-2012 pituus: 1) Lenni Suonpää 282

P-2011 300m: 1) Frans Nurmela 1.10,4, 2) Lenni Mäkilä 1.12,0, 3) Eelis Merenkivi 1.19,6

P-2011 pituus: 1) Frans Nurmela 304, 2) Lenni Mäkilä 283, 2) Eelis Merenkivi 166

P-2008 300m: 1) Johannes Pertola 1.04,0

P-2008 pituus: 1) Johannes Pertola 314

Kisojen tulokset löytyvät myös täältä https://lapinsalama.fi/yleisurheilu/36895/yleisurheilun-viikkokilpailut-2020

Kaikille avoimet urheilukentän viikkokilpailut jatkuvat to 25.6. klo 18. Lajeina juoksut 100m-1000m ikävuosittain sekä 7-vuotiailla (v. 2013 syntyneillä) ja nuoremmilla pituushyppy sekä 8-vuotiailla (v. 2012 syntyneillä) ja vanhemmilla kuulan työntö. Kilpailut alkavat kaikilla ikäryhmillä samaan aikaan, mutta pyritään lisäämään suorituspaikkojen määrää. Tervetuloa kaikki mukaan!


   
Lisää uutisia
Lapin Salama ry
«  Heinäkuu   »
Kategoriat