Maastojuoksucupin tuloksia
21.9.2019 8:06 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Maastojuoksucupin tuloksia!


Maastojuoksucupin 1. osakilpailu Raumalla 5.9. 2019. Tulokset:

P-7 0.5 km: 1) Kaarlo Kauko 2.10, 2) Hugo Reich 2.11, 3) Lasse Suokanto 2.15, 4) Vilho Kylliäinen 2.22, 5) Peetu Lahtela 2.29, 6) Max Lundgren 2.52, 7) Tarmo Sinikallas 3.01

T-7 0,5 km: 1) Minttu Hellsten 2.02, 2) Christel Aalto 2.16

P-9 1 km: 1) Eino Mattila 3.56, 2) Max Aalto 3.57, 3) Eevert Andreassen 4.08, 4) Mikael Ainassaari 4.16, 5) Elias Siivonen 4.18, 6) Vilho Vene 4.22, 7) Kaarlo Tomminen 4.34, 8) Victor Rämönen 4.41, 9) Sisu Teerialho 4.42, 10) Juho Suokanto 4.52, 11) Emil Asikainen 4.58, 12) Vilho Tomminen 4.59, 13) Ilkka Koivurinne 6.40, 14) Jacopo Scaddozzo 8.00

T-9 1 km: 1) Olga Kauko 4.05, 2) Sohvi Repo 4.29, 3) Hilla Lahtela 4.35, 4) Vilma Siivonen 4.55, 5) Sofia Hentonen 5.04

T-11 1 km: 1) Anni Rohila 4.02, 2) Saana Lahtela 4.33

T-13 2 km : 1) Iida Koivurinne 18.21

P-13 2 km: 1.)Aleksi Ahlfors 7.28, 2) Niilo Siivonen 8.23

P-15 2 km: 1) Juhana Siivonen 7.39, 2) Roni Niemensivu 8.05

T-15 2km: 1) Tiia-Maaria Asikainen 9.56

T-17 2 km: 1) Ellinoora Tuominen 8.07

N 2 km: 1) Laura Sinikallas 8.47, 2) Satu Lahtela 9.45, 3) Minttu-Maaria Niemi 10.03

N-50 2 km: 1) Sarianne Saari 9.32

M 2 km: 1) Joonas Hytönen 6.48, 2) Miika Lahtela 6.58, 3) Antti Kallio 7.30, 4) Mikko Puolitaival 7.31

M-50 2 km: 1) Mika Leino 7.36, 2) Arto Alaspää 9.11, 3) Arto Elonen 9.28, 4) Reino Mäki 11.45


Maastojuoksucupin 2. osakilpailu Eurajoella 12.9.2019. Tulokset:

T-7 0,5 km: 1) Minttu Hellsten 2.05, 2) Cristel Aalto 2.19

P-7 0,5 km: 1) Hugo Reich 2.15, 2) Lasse Suokanto 2.28, 3) Peetu Lahtela 2.34, 4) Tarmo Sinikallas 3.13

T-9 1 km: 1) Hilla Lahtela 4.49, 2) Sofia Hentonen

P-9 1 km: 1) Max Aalto ja Eino Mattila 4.05, 3) Tuukka Kaskinen 4.48, 4) Tuukka Mukkala 4.50, 5) Juho Suokanto 5.07

T-11 1 km: 1) Saana Lahtela 4.11

P-11 2 km: 1) Aleksi Ahlfors 7.35

T-15 2 km: 1) Sani Rajala 8.54, 2) Tiia-Maaria Asikainen 9.45

P-15 2 km: 1) Juhana Siivonen 7.40

T-17 2 km: 1) Maija Virtanen 7.51, 2) Ellinoora Tuominen 7.55

N 2 km: 1) Laura Sinikallas ja Satu Jasu 8.35, 3) Satu Lahtela 9.05, 4) Anni Kulmala 9.17, 5) Katja Jurttila 9.36, 6) Minttu-Maaria Niemi 11.28, 7) Mervi Saviaro 12.10

N-50 2 km: 1) Sarianne Saarni 9.23

M-50 2km: 1) Mika Leino 7.34, 2) Kimmo Kouru 7.37, 3) Marko Hakala 8.06, 4) Arto Alaspää 9.05, 5) Arto Elonen 9.43, 6) Harri Jurttila 10.54, 7) Reino Mäki 13.34


Maastojuoksucupin 3. osakilpailu Lapissa Teilinummen pururadalla 19.9. 2019. Tulokset:

P-7 0,5 km: 1) Hugo Reich 2.17,7, 2) Peetu Lahtela 2.30,9

P-9 0,5 km: 1) Eino Mattila 1.55,0

T-9 0,5 km: 1) Sohvi Repo 2.10,1. 2) Ella Varjus 2.15,6, 3) Hilla Lahtela 2.17,7, 4) Sofia Hentonen 2.22,2

T-11 0,5 km: 1) Saana Lahtela 2.05,2, 2) Vanessa Varjus 2.13,8

T-13 2 km: 1) Nelli Mäenpää 8.53,7,2) Ida Mäenpää 9.10,5

P-13 2 km: 1) Aleksi Ahlfors 7.39,2

T-15 2 km: 1) Tiia-Maaria Asikainen 9.47,6

N 2 km: 1) Satu Jasu 9.07,8, 2) Katja Jurttila 9.39,2, 3) Satu Lahtela 9.42,1, 4) Jonna Mäenpää 10.23,0, 5) Minttu-Maaria Niemi 11.17,3

N 2,85 km: 1) Laura Sinikallas 12.34,1

N-50 2 km: 1) Sarianne Saarni 9.37,1

M 2km 1) Miika Lahtela 7.00,8

M-50 2 km: 1) Mika Leino 7.40,1, 2) Kimmo Kouru 7.40,6, 3) Arto Alaspää 9.11,5, 4) Kalle Lainio 9.27,8 5) Arto Elonen 9.52,1. Harri Jurttila 1km 5.11,0


Maastojuoksucupin 4. osakilpailu Kodisjoella 26.9.2019. Tulokset:

T7 509 m: 1. Minttu Hellsten 2.15, 2. Venla Pirinen 3.03

P7 509 m: 1. Hugo Reich 2.17, 2. Kauko Kaarlo 2.18, 3. Peetu Lahtela 2.37, 4. Tarmo Sinikallas 3.34

T9 1,018 km: 1. Veera Hurme 4.21, 2. Olga Kauko 4.21, 3. Sohvi Repo 4.41, 4. Hilla Lahtela 5.07, 5. Ella Varjus 5.11, 6. Sofia Hentonen 5.27, 7. Aleksandra Mattila 7.18

P9 1,018 km: 1. Eino Mattila 4.14, 2. Eevert Andreassen 4.26, 3. Mikael Ainassaari 4.32, 4. Sisu Teerialho 4.41, 5. Vilho Vene 4.42, 6. Valtteri Pirinen 4.43 7. Jooa Kukkonen 4.44, 8. Robin Karakas 4.47, 9. Joa Hörkkö 4.53, 10. Kristian Tuominen 4.54, 11. Kaarlo Tomminen 4.59, 12. Jacobo Scaddozzo 5.11, 13. Lassi Lainio 5.20, 14. Eero Kauraoja 5.25, 15. Viljo Tamminen 5.27, 16. Joakim Suominen 5.29, 17. Jimi Vastiala 5.34, 18. Benjamin Eschner 5.39, 19. Emil Nurmela 5.50, 20. Joonas Nurmi 5.53

T11 1,018 km: 1. Saana Lahtela 4.39, 2. Venla Hurme 4.47, 3. Vanessa Varjus 4.56, 4. Laura Yli-Antola 5.03

P11 1,018 km: 1. Oliver Hörkkö 4.37

T13 2,036 km: 1. Nelli Mäenpää 8.57, 2. Iida Mäenpää 9.34

P13 2,036 km: 1. Aleksi Ahlfors 8.02

T15 2,036 km: 1. Tiia-Maaria Asikainen 10.59

P15 2,036 km: 1. Roni Niemensivu 8.24

NYl 2,036 km: 1. Laura Sinikallas 8.53, 2. Satu Jasu 9.24, 3. Satu Lahtela 10.08, 4. Katja Jurttila 10.08, 5. Minttu-Maaria Niemi 11.49, 6. Alina Markarian 15.32

MY 2,036 km: 1. Miika Lahtela 7.06, 2. Miki Niemensivu 7.14, 3. Harri Varjus 8.16, 4. Mika Jalo 8.50

M50 2,036 km: 1. Mika Leino 7.36, 2. Marko Hakala 7.40, 3. Kimmo Kouru 7.52, 4. Arto Alaspää 9.13, 5. Arto Elonen 10.05


Maastojuoksucupin 5. osakilpailu 5.10. talvihallin kuntoradalla. Tulokset:

500m

T7: 1. Minttu Hellsten 2.16, 2. Saana Korhonen 2.51

P7: 1. Peetu Lahtela 2.41, 2. Tarmo Sinikallas 2.53, 3. Eetu Heikkilä 2.55

1 km

T9: 1. Olga Kauko 4.39, 2. Sohvi Repo 4.58, 3. Hilla Lahtela 5.15, 4. Ella Varjus 2.57, 5. Sofia Hentonen 5.35,

P9: 1. Eevert Andreassen 4.27, 2. Mikael Ainassaari 4.28, 3. Vilho Vene 4.40, 4. Lenni Heikkilä 4.57, 5. Jacopo Scodozzo 4.57, 6. Oskari Levo 5.04, 7. Lassi Lainio 5.09, 8. Kaarlo Tomminen 5.15, 9. Jimi Vastiala 5.46, 10. Eero Kauraoja 5.52, 11. Kim Martin 5.52, 12. Lukas Uusitorppa 6.00, 13. Severi Lavonius 6.05, 14. Otto Ikonen 6.08, 15. Emil Nurmela 6.17, 16. Eeli Alhqvist 6.48, 17. Severi Lavonius 6.51

T11: 1. Saana Lahtela 4.57, 2. Vanessa Varjus 5.18

2 km

T13: 1. Nelli Mäenpää 9.03, 2. Iida Mäenpää 9.21

P13: 1. Juhana Siivonen 7.55

T15: 1. Tiia-Maria Asikainen 11.00

T17: 1. Ellinoora Tuominen 8.09

NYL: 1. Laura Sinikallas 8.52, 2. Katja Jurttila 10.00, 3. Satu Lahtela 10.27

MYL: 1. Miika Lahtela 7.19, 2. Ilkka Varis 7.23, 3. Antti Kallio 7.32, 4. Harri Varjus 7.47

N50: 1. Sarianne Saarni 9.56

M50: 1. Mika Leino 7.34, 2. Marko Hakala 7.36, 3. Kimmo Kouru 7.37, 4. Arto Alaspää 9.09

Yhteistulosten mitalistit, 3 parasta sijoitusta huomioitu

T7: 1. Minttu Hellsten 2. Saana Korhonen

P7: 1. Hugo Reich, 2. Peetu Lahtela 3. Tarmo Sinikallas

T9: 1. Olga Kauko, 2. Sohvi Repo, 3. Hilla Lahtela

P9: 1. Eevert Andreassen, 2. Mikael Ainassaari, 3. Vilho Vene

T11: 1. Saana Lahtela, 2. Vanessa Varjus

T13: 1. Nelli Mäenpää, 2. Iida Mäenpää

P13: 1. Aleksi Ahlfors, 2. Juhana Siivonen

T15: 1. Tiia-Maria Asikainen

T17: 1. Ellinoora Tuominen

NYL: 1. Laura Sinikallas , 2. Satu Jasu, 3. Satu Lahtela

MYL: 1. Miika Lahtela

N50: 1. Sarianne Saarni

M50: 1. Mika Leino, 2. Marko Hakala, Kimmo Kouru


   
Lisää uutisia
Lapin Salama ry
«  Lokakuu   »
Kategoriat