Narvi Thriathlon

Narvi-triathlon 16.8. 2019 Rauma, Lappi

Kuntosarja (200m, 11 km, 3 km)

Narvi-triathlon 16.8. 2019 Rauma, Lappi

Kuntosarja (200m, 11 km, 3 km)

Naiset: 1. Leena Kivi 46.30 (6.06., 26.54.,13.30), 2. Tuuli Peltola 46.43 (4.28., 27.23., 14.52), 3. Ebba Simberg 47.30, (4.30., 28.55., 14.15), 4. Pauliina Nordberg 50.52.(6.13., 28.20., 16.19), 5. Päivi Uotila 51.21.(6.55.,23.10.,15.16.), 6.Erja Luovi 51.40.(7.08., 29.22.,15.10.), 7. Hanna Uusikartano 51.52.(7.03.,29.18.,15.32), 8. Niina Siltanen 52.02.(7.02.,30.24.,14.36), 9. Sari Koskinen 52.23(7.33.,29.59.,14.51), 10. Linda Rinne 52.43(6.33.,30.52.,15.18), 11. Tanja Ufer 53.00(8.57,26.08.,17.55), 12. Heidi Simberg 53.13(6.46.,29.53.,16.34), 13. Jenni Rainio 53.30.(7.43., 29.22.,16.25), 14. Jessi Juurenheimo 53.38 (6.04.,30.12.,17.22.), 15. Sanna Rauhala 54.12(7.10., 31.22.,15.40), 16. Elisa Haatainen 54.22(7.44.,30.16.,16.22.), 17. Mari Vainio-Kaila-Viitala 54.55.(7.19., 30.22., 17.14), 18. Laura Yli-Pietilä 58.23.(7.23.,32.42.,14.36), 19. Johanna Hansen 1.03.35.(8.15., 32.19.,23.01)

Miehet: 1. Kimmo Kouru 42.01.(5.33.,24.31.,11.57), 2. Matti Salminen 43.15.(7.00, 23.37.,12.38), 3. Jarmo Salo 44.37.(6.16., 22.59.,15.22), 4. Petri Sulo 45.24.(5.32., 24.51.,15.01), 5. Ville Kauppi 46.08.(6.02.,25.49.,14.07.), 6. Camillo Valinho 47.21(6.10., 25.44.,15.27), 7. Ari Väliniemi 47.30.(7.53.,26.12.,13.25), 8. Juha Tuominen 48.48.(6.25.,26.49.,15.34.), 9. Mika Lehtinen 50.10.(6.12.,28.24.,15.34), 10. Juhani Valtanen 51.01.(7.05.,27.33.,16.23),11. Mikko Luovi 51.43. (7.58., 29.05.,14.40.), 12. Pekka Arbenius 52.03.(6.40.,29.50.,15.33.), 13. Rami Välimaa 53.09.(7.45., 30.46.,14.38), 14. Rami Haaponiemi 59.23.(8.48.,31.48.,18.47)

Kilpasarja (600m, 33 km, 9 km)

Naiset: 1. Essi Hyle 2.04.01.(13.27., 1.08.43.,41.51), 2. Aliisa Uotila 2.05.56.(14.31.,1.11.03.,40.22), 3. Laura Sinikallas 2.10.02.(15.21.,1.10.18., 44.23.)

Miehet: 1. Ilkka Varis 1.55.25.(16.41.,59.31.,39.13.), 2. Juha Rantala 1.58.23.(15.59.,1.12.30.,39.54.), 3. Timo Peltomäki 2.09.49.(16.55.,1.13.21.,39.33.), 4. Jari Rantala 2.14.33.(15.34.,1.10.00,48.59), 5. Timo Kankkunen 2.15.11.(16.29.,1.13.52.,44.50)

Naiset (400m ,22 km,6 km)

  1. Riina Juntti 1.52.57. (14.14.,1.03.59.,34.44) 2. Anna-Kaisa Arvo 1.52.58.(14.08,1.04.05.,34.45)

Sarjat ja matkat.

Triathlon
- Miehet
- Naiset
- uinti 600 m
- pyöräily 33 km
- juoksu 9 km
Kuntoriatlon
- Miehet
- Naiset
- uinti 200 m
- pyöräily 11 km
- hölkkä 3 km

Kilpailukeskuksena toimii Rauman Narvin rantasaunan Ruonantie 319 uimarannan alue, jossa suoritetaan uintiosuus ja eri lajien vaihdot.


   
Lisää uutisia
Lapin Salama ry
«  Syyskuu   »
Kategoriat