Viikkokisat 19.7.2018

Viikkokisojen tulokset 19.7.

Tuttuun tapaan tulokset 4v ja vanhempien osalta myös tulospalvelussa http://live.tuloslista.com/2978

Juoksuaikojen perässä oleva h merkintä tarkoittaa käsiaikaa, johtuu tulospalveluohjelmasta.

P2 40m 1) Jasse Maijala 24,4h.

P2 Pituus 1) Jasse Maijala 0,17.

T2 40m 1) Iiris Tuominen 23,1h.

T2 Pituus 1) Iiris Tuominen 0,22.

P3 40m 1) Santtu Hentonen 14,3h, 2) Leevi Vuoristo 16,1h.

P3 Pituus 1) Leevi Vuoristo 0,57, 2) Santtu Hentonen 0,23.

T3 40m 1) Aada Paavola 16,7h, 2) Senja Pihlainen 19,3h.

T3 Pituus 1) Senja Pihlainen 0,42 2) Aada Paavola 0,41.

T4 40m 1) Linnea Pihlajamäki 11,2h, 2) Nella Suonpää 12,0h, 3) Armi Tuominen 12,1h.

T4 Pituus 1) Armi Tuominen 1,36, 2) Nella Suonpää 1,33, 3) Linnea Pihlajamäki 1,10.

P4 40m 1) Roope Arousva 11,9h, 2) Matias Kylänpää 12,4h.

P4 Pituus 1) Matias Kylänpää 1,14, 2) Juuse Maijala 1,05, 3) Roope Arousva 0,82.

T5 40m 1) Sofia Pihlainen 9,3h, 2) Emilia Lehtinen 10,5h.

T5 Pituus 1) Sofia Pihlainen 1,79, 2) Emilia Lehtinen 1,62.

P5 40m 1) Eero Tuominen 10,7h.

P5 Pituus 1) Eero Tuominen 1,63.

T6 40m 1) Hilla Lappalainen 8,6h, 2) Kerttu Aaltonen 10,0h.

T6 Pituus 1) Hilla Lappalainen 2,30, 2) Kerttu Aaltonen 1,65.

P6 40m 1) Verneri Pihlajamäki 10,1h.

P6 Pituus 1) Verneri Pihlajamäki 1,48.

T7 40m 1) Amanda Lehtinen 8,1h, 2) Sofia Hentonen 8,3h, 3) Emilia Kylänpää 9,8h.

T7 Pituus 1) Amanda Lehtinen 2,46, 2) Sofia Hentonen 2,03, 3) Emilia Kylänpää 1,92.

P7 40m 1) Frans Nurmela 9,0h.

P7 Pituus 1) Frans Nurmela 2,19.

P8 40m 1) Eino Mattila 7,3h, 2) Elias Pihlainen 7,8h, 3) Simo Palonen 8,1h, 3) Topias Seikkula 8,1h.

P8 Pituus 1) Eino Mattila 2,82, 2) Elias Pihlainen 2,78, 3) Topias Seikkula 2,74, 4) Simo Palonen 2,60.

P9 60m 1) Niklas Lehtinen 10,3h.

P9 Korkeus 1) Niklas Lehtinen 100.

P10 60m 1) Martti Salonen 10,6h.

T10 60m 1) Sara Nurmela 12,0h.

T10 Korkeus 1) Sara Nurmela 95.

T11 60m 1) Anni Mattila 11,3h.

T11 Korkeus 1) Anni Mattila 90.

P11 60m 1) Luukas Lehtinen 8,9h, 2) Kaarlo Salonen 10,2h.

P11 Korkeus 1) Luukas Lehtinen 125, 2) Kaarlo Salonen 115, 3) Toivo Seikkula 100.

Viikkokisat 5.7.2018

4v ja vanhempien tulokset näkyvät myös tulospalvelussa http://live.tuloslista.com/2872

P2 40m 1) Jasse Maijala 44,6.

P2 Pallonheitto 1) Jasse Maijala 0,50.

T2 40m 1) Vilja Ränkman 18,8, 2) Iiris Tuominen 21,9.

T2 Pallonheitto 1) Iiris Tuominen 1,40, 2) Vilja Ränkman 1,30.

P3 60m 1) Santtu Hentonen 24,9, 2) Rames Phumbang 25,6.

P3 Pallonheitto 1) Rames Phumbang 3,15, 2) Santtu Hentonen 1,60, 3) Eetu Suonpää 1,20.

T3 60m 1) Aada Paavola 24,8.

T3 Pallonheitto 1) Aada Paavola 2,15.

P4 100m 1) Roope Arousva 34,50, 2) Juuse Maijala 39,60.

P4 Pallonheitto 1) Roope Arousva 4,80, 2) Ilmo Sulonen 3,55, 3) Juuse Maijala 3,30.

T4 100m 1) Nella Suonpää 32,10, 2) Armi Tuominen 32,30.

T4 Pallonheitto 1) Armi Tuominen 4,38, 2) Nella Suonpää 3,22.

P5 300m 1) Eero Tuominen 1.38,60.

P5 Pallonheitto 1) Eero Tuominen 6,45.

T5 300m 1) Emilia Lehtinen 1.34,20, 2) Maisa Mäkilä 2.37,60.

T5 Pallonheitto 1) Maisa Mäkilä 5,65, 2) Emilia Lehtinen 4,75.

P6 300m 1) Lenni Suonpää 1.17,70, 2) Valtteri Vaherkoski 1.27,80.

P6 Pallonheitto 1) Valtteri Vaherkoski 12,85, 2) Lenni Suonpää 12,50.

T6 300m 1) Minttu Hellsten 1.07,90, 2) Julia Lehtimäki 1.26,60, 3) Senni Koivisto 1.27,10, 4) Kerttu Aaltonen 1.30,80, 5) Iida Yrjölä 1.33,00.

T6 Pallonheitto 1) Minttu Hellsten 11,16, 2) Iida Yrjölä 9,83, 3) Senni Koivisto 7,08, 4) Kerttu Aaltonen 6,92, 5) Julia Lehtimäki 5,88.

P7 300m 1) Vilho Koskinen 1.10,90, 2) Frans Nurmela 1.15,10, 3) Lenni Mäkilä 1.19,20.

P7 Pallonheitto 1) Frans Nurmela 14,25, 2) Lenni Mäkilä 11,30, 3) Vilho Koskinen 10,10.

T7 300m 1) Amanda Lehtinen 1.23,70, 2) Sofia Hentonen 1.31,30, 3) Silja Seikkula 1.32,00.

T7 Pallonheitto 1) Amanda Lehtinen 12,50, 2) Silja Seikkula 5,90, 3) Sofia Hentonen 5,80.

P8 300m 1) Eino Mattila 1.06,40, 2) Simo Palonen 1.17,70.

P8 Pallonheitto 1) Topias Seikkula 15,95, 2) Eino Mattila 15,05, 3) Simo Palonen 9,30.

T8 300m 1) Iida Huhtakallio 1.11,30, 2) Neea Suonpää 1.14,00.

T8 Pallonheitto 1) Neea Suonpää 13,26, 2) Iida Huhtakallio 8,55.

P9 1000m 1) Niklas Lehtinen 3.48,10.

P9 Keihäs 1) Niklas Lehtinen 25,12.

P10 1000m 1) Martti Salonen 4.47,00.

P10 Keihäs 1) Martti Salonen 11,97.

P11 1000m 1) Aleksi Ahlfors 3.23,60, 2) Luukas Lehtinen 3.27,60, 3) Kaarlo Salonen 4.25,00.

P11 Keihäs 1) Aleksi Ahlfors 27,11, 2) Toivo Seikkula 14,55, 3) Kaarlo Salonen 13,85.

T11 1000m 1) Anni Mattila 4.36,10.

T11 Keihäs 1) Anni Mattila 12,93.

Viikkokisat 21.6.2018

4v ja vanhempien tulokset näkyvät myös tulospalvelussa http://live.tuloslista.com/2764

Viikkokisat 21.6.2018

T2 40m 1) Vilja Ränkman 18,6.

T2 Pituus 1) Vilja Ränkman 0,26.

P2 40m 1) Jasse Maijala 19,9.

P2 Pituus 1) Jasse Maijala 0,25.

P3 40m 1) Leevi Vuoristo 16,7, 2) Santtu Hentonen 17,0.

P3 Pituus 1) Santtu Hentonen 0,38, 2) Leevi Vuoristo 0,38.

T4 40m 1) Nella Suonpää 12,30.

T4 Pituus 1) Nella Suonpää 1,37.

P4 40m 1) Juuse Maijala 12,70.

P4 Pituus 1) Juuse Maijala 1,09.

T5 40m 1) Emilia Lehtinen 9,90.

T5 Pituus 1) Emilia Lehtinen 1,13.

P5 40m 1) Väinö Pesu 10,30.

P5 Pituus 1) Väinö Pesu 1,55.

T6 40m 1) Hilla Lappalainen 8,20, 2) Senni Koivisto 9,00, 3) Kerttu Aaltonen 9,80.

T6 Pituus 1) Hilla Lappalainen 2,24, 2) Kerttu Aaltonen 1,63, 3) Senni Koivisto 1,60.

P6 40m 1) Oliver Maijala 8,60.

P6 Pituus 1) Oliver Maijala 2,26.

T7 40m 1) Sofia Hentonen 8,00, 2) Amanda Lehtinen 8,20.

T7 Pituus 1) Amanda Lehtinen 2,42, 2) Sofia Hentonen 2,07.

P7 40m (NM) 1) Frans Nurmela 8,30.

P7 Pituus 1) Frans Nurmela 2,35.

P8 40m 1) Topias Seikkula 8,40.

P8 Kuula 1) Topias Seikkula 3,22.

P10 60m 1) Martti Salonen 11,40, 2) Johannes Pertola 11,60.

P10 Kuula 1) Martti Salonen 5,24, 2) Johannes Pertola 4,82.

P11 60m 1) Kaarlo Salonen 10,40.

P11 Kuula 1) Toivo Seikkula 7,01, 2) Kaarlo Salonen 6,20.

T12 60m 1) Meea Maijala 10,60, 2) Roosa Tuominen 10,90.

T12 Kuula 1) Roosa Tuominen 6,03, 2) Meea Maijala 5,78.

T13 60m 1) Sanja Maijala 9,40.

T13 Kuula 1) Sanja Maijala 7,48.

T15 60m 1) Amanda Mäkinen 10,00.

T15 Kuula 1) Amanda Mäkinen 7,72.

Viikkokisat 7.6.2018

Viikkokisat
Lapin Salama
07.06.2018

T2 40m
1) Vilja Ränkman 21,1 ,2) Iiris Tuominen 27,7

P2 40m
1) Jasse Maijala 53,8

T2 Pallonheitto
1) Iiris Tuominen 1,17, 2) Vilja Ränkman 0,92

P2 Pallonheitto
1) Jasse Maijala 0,15

T3 40m
1) Senja Pihlainen 20,6

P3 40m
1) Viljami Vesala 13,8, 2) Kasper Aalto 14,3, 3) Leevi Vuoristo 16,0, 4) Unto Pinola 16,7,  5) Santtu Hentonen 18,0. 6) Eetu Suonpää 57,7

T3 Pallonheitto
1) Senja Pihlainen  0,47

P3 Pallonheitto
1) Leevi Vuoristo 2,25m , 2) Kasper Aalto 1,89,  3) Viljami Vesala 1,88,  4) Unto Pinola 1,86
5) Eetu Suonpää 1,50, 6) Santtu Hentonen 1,15

T4 40m
1) Linnea Pihlajamäki 11,80 , 2) Nella Suonpää 12,50 , 3) Armi Tuominen 13,00

P4 40m
1) Roope Arousva 12,10 , 2) Juuse Maijala 12,30

T4 Pallonheitto
1) Armi Tuominen 4,07, 2) Nella Suonpää 3,46 , 3) Linnea Pihlajamäki 3,16

P4 Pallonheitto
1) Juuse Maijala 3,28, 2) Roope Arousva 2,44

T5 40m
1) Sofia Pihlainen 10,00 , 2) Emilia Lehtinen 10,40 , 3) Maisa Mäkilä 10,70

P5 40m
1) Väinö Pesu 10,40 , 2) Eero Tuominen 10,50 ,  3) Eemeli Into 10,70 , 4) Miklas Aalto 12,00

T5 Pallonheitto
1) Maisa Mäkilä 6,64, 2) Sofia Pihlainen 5,23 , 3) Emilia Lehtinen 3,93

P5 Pallonheitto
1) Eemeli Into 6,45 , 2) Eero Tuominen 5,86 , 3) Väinö Pesu 3,64 , 4) Miklas Aalto 3,06

T6 40m
1) Minttu Hellsten 8,20 ,2) Hilla Lappalainen 8,60 ,3) Senni Koivisto 9,60 . 4) Kerttu Aaltonen 10,10 , 5) Aada Katila 10,20

P6 40m
1) Lenni Suonpää 8,70 , 2) Verneri Pihlajamäki 9,80

T6 Pallonheitto
1) Minttu Hellsten 8,25 , 2) Hilla Lappalainen 7,76, 3) Senni Koivisto 6,80 , 4) Kerttu Aaltonen 6,30

P6 Pallonheitto
1) Lenni Suonpää 13,20 , 2) Verneri Pihlajamäki 8,58

T7 40m
1) Amanda Lehtinen 8,40 , 2) Sofia Hentonen 9,10 , 3) Ella Into 9,40

P7 40m
1) Vilho Koskinen 7,90 , 2) Frans Nurmela 8,60 , 3) Lenni Mäkilä 9,40

T7 Pallonheitto
1) Amanda Lehtinen 13,02 , 2) Ella Into 8,95 , 3) Sofia Hentonen 5,15

P7 Pallonheitto
1) Frans Nurmela 13,50 , 2) Lenni Mäkilä 9,90, 3) Vilho Koskinen 9,12

T8 40m
1) Neea Suonpää 11,90

P8 40m
1) Eino Mattila 11,30 , 2) Elias Pihlainen 11,60 , 3) Topias Seikkula 11,90

P8 Pituus
1) Eino Mattila 2,65 , 2) Elias Pihlainen 2,50 , 3) Topias Seikkula 2,48

P10 60m
1) Martti Salonen 11,40 , 2) Johannes Pertola 11,90 , 3) Jaakko Into 14,10

P10 Pituus
1) Johannes Pertola 2,92 , 2) Martti Salonen 2,62 ,3) Jaakko Into 2,18

T11 60m
1) Anni Mattila 11,00

P11 60m
1) Luukas Lehtinen 9,60 ,2) Kaarlo Salonen 10,20 , 3) Toivo Seikkula 11,50

T11 Pituus
1) Anni Mattila 2,99

P11 Pituus
1) Luukas Lehtinen 4,63 ,2) Kaarlo Salonen 3,46 , 3) Toivo Seikkula 3,07

T12 60m
1) Roosa Tuominen 10,90

T12 Pituus
1) Roosa Tuominen 3,01

Maastojuoksut 31.5.2018

Lapin Salaman kevään avoimien maastojuoksujen neljäs osakisa juostiin Teilinummen pururadalla to 31.5.2018.
Osanottajia oli 22
Tulokset

T-2016 75m: 1) Vilja Ränkman, 2) Iiris Tuominen

T-2015 75 m: 1) Senja Pihlainen

T-2014 300m: 1) Nella Suonpää 2) Armi Tuominen

T-2013 300m: 1) Sofia Pihlainen 1 30,1, 2) Emilia Lehtinen 1.34,5

T-2012 500m: 1) Minttu Hellstén 2.11,6, 2) Amanda Taipalus 2.31,7, 3) Kerttu Aaltonen 2.54,0

T-2011 500m: 1) Sofia Hentonen 2.36,0 2) Amanda Lehtinen 2.42,9

P-2016 75 m: 1) Jasse Maijala

P-2015 75 m: 1) Unto Pinola, 2) Leevi Vuoristo, 3) Rames Phumbang, 4) Santtu Hentonen, 5) Viljami Vesala

P-2014 300m: 1) Roope Arousva, 2) Juuse Maijala, 3) Lenni Koivula 2.15,2

P-2013 300m: 1) Eero Tuominen 1.33,0

Urheilukentän viikkokisakausi alkaa to 7.6. klo 18.

 

Maastojuoksut 24.5.2018

Lapin Salaman kevään avoimien maastojuoksujen kolmas osakisa juostiin Teilinummen pururadalla to 24.5.2018.
Osanottajia oli 25

T-2016 75m: 1) Vilja Ränkman, 2) Iris Tuominen

T-2015 75 m: 1) Senja Pihlainen

T-2014 300m: 1) Nella Suonpää 2) Armi Tuominen

T-2013 300m: 1) Sofia Pihlainen 1 28,4, 2) Emilia Lehtinen 1.43,6

T-2012 500m: 1) Minttu Hellstén 2.12,2, 2) Amanda Taipalus 2.30,1, 3) Kerttu Aaltonen 2.40,2

T-2011 500m: 1) Amanda Lehtinen 2.30,6, 2) Sofia Hentonen 2.42,2

T-2008 1,2 km: 1) Venla Saarela 5.32,4

T-2007 1,2 km: 1) Lotta Lehtola 5.48,5

T-2006 1,2 km: 1) Roosa Tuominen 5.35,6

P-2016 75 m: 1) Jasse Maijala

P-2015 75 m: 1) Leevi Vuoristo, 2) Rames Phumbang

P-2014 300m: 1) Roope Arousva, 2) Juuse Maijala

P-2013 300m: 1) Miklas Aalto 1.55,4

P-2011 500m: 1) Aleksi Saarela 2.28,4

P-2010 500m: 1) Eino Mattilas 2.01,3, 2)Elias Pihlainen 2.08,6, 3) Simo Palonen 2.26,5

4.osakilpailu juostaan to 31.5 klo 18.00 Teilinummen pururadalla

 

 

Maastojuoksut 17.5.2018

Lapin Salaman kevään avoimien maastojuoksujen toinen osakisa juostiin Teilinummen pururadalla to 17.5.2018.
Osanottajia oli 24

T-2016 75m: 1) Vilja Ränkman, 2) Saana Sinikallas

T-2015 75 m: 1) Senja Pihlainen 40,6

T-2013 300m: 1) Sofia Pihlainen 1.32,6, 2) Emilia Lehtinen 1.33,6

T-2012 500m: 1) Minttu Hellstén 2.18,0, 2) Hilla Lappalainen 2.38,7, 3) Kerttu Aaltonen 2.45,9

T-2011 500m: 1) Amanda Lehtinen 2.34,8

T-2008 1,2 km: 1) Sara Nurmela 6.44,5

T-2007 1,2 km: 1) Lotta Lehtola 5.38,2

T-2006 1,2 km: 1) Roosa Tuominen 5.38,6

P-2016 75 m: 1) Jasse Maijala

P-2015 75 m: 1) Unto Pinola, 2) Rames Phumbang, 3) Leevi Vuoristo, 4) Viljami Vesala

P-2014 300m: 1) Roope Arousva, 2) Juuse Maijala

P-2013 300m: 1) Kaapo Valtonen 1.48,4, 2) Tarmo Sinikallas 1.59,2

P-2011 500m: 1) Frans Nurmela 2.17,1

P-2010 500m: 1) Elias Pihlainen 2.13,8, 2) Simo Palonen 2.34,3

3.osakilpailu juostaan to 24.5 klo 18.00 Teilinummen pururadalla

 

 

Maastojuoksut 10.5.2018

Lapin Salaman kevään avoimien maastojuoksujen ensimmäinen kisa juostiin Teilinummen pururadalla to 10.5.2018.
Osanottajia oli 27
Tulokset

T-2016 75m 1) Vilja Ränkman, 2) Iris Tuominen

T-2014 300m: 1) Armi Tuominen, 2) Nella Suonpää

T-2013 300m: 1) Emilia Lehtinen 1.40,5

T-2012 500m: 1) Minttu Hellstén 2.15,1, 2) Amanda Taipalus 2.33,3, 3) Kerttu Aaltonen 2.40,6

T-2011 500m: 1) Amanda Lehtinen 2.35,8

T-2008 1,2 km: 1) Venla Saarela 5.51,7, 2) Sara Nurmela 6.41,3, 3) Emmi Naperoinen 7.16,6, 4) Emilia Taipalus 7.42,5

T-2007 1,2 km: 1) Lotta Lehtola 5.47,8

T-2006 1,2 km: 1) Roosa Tuominen 5.34,1

T-2004 1,2 km: 1) Aino Saarela 5.19,5

P-2016 75 m: 1) Jasse Maijala

P-2015 75 m: 1) Viljami Vesala, 2) Leevi Vuoristo

P-2014 300m: 1) Roope Arousva, 2) Juuse Maijala

P-2013 300m: 1) Eero Tuominen 1.38,6

P-2012 500m: 1) Eetu Tuominen 3.32,5

P-2011 500m: 1) Frans Nurmela 2.28,6

P-2010 500m: 1) Topias Seikkula 2.14,1

P-2007 1,2 km: 1) Iiro Tuominen 6.09,0, 2) Onni Tuominen 6.52,2

2. osakilpailu juostaan to 17.5 klo 18.00 Teilinummen pururadalla

 

 

Salamakallio asiaa

Oletko kiinnostunut tulemaan mukaan Salamakallion tanssi-iltojen työryhmiin ovivahdiksi, makkaragrillin hoitajaksi ja /tai keittiö- ja ravintolatehtäviin? Jos vastaat myönteisesti, ota yhteys Seppo Ala-Siuruun, puh. 044-5240235 tai seppo.ala-siuru@dnainternet.net. Katsotaan yhdessä sinulle sopiva tehtävä ja työryhmä.