Kaikki kirjoittajan Toni Nurmela artikkelit

Viikkokisat 30.8.2018

Kauden viimeiset viikkokisat käytiin hienossa säässä.

Tulokset löytyvät myös tuttuun tapaan Tulospalvelu ohjelmasta.

P2 40m 1) Jasse Maijala 20,0h.

P2 Pallonheitto 1) Jasse Maijala 1,20.

T2 40m 1) Iiris Tuominen 48,5h.

T2 Pallonheitto 1) 1,70.

P3 40m 1) Kaspar Aalto 14,0h, 2) Leevi Vuoristo 14,7h, 3) Viljami Vesala 17,3h.

P3 Pallonheitto 1) Kaspar Aalto 2,42, 2) Viljami Vesala 2,30, 3) Leevi Vuoristo 2,29, 4) Eetu Suonpää 2,00.

T3 40m 1) Aada Paavola 15,1h, 2) Senja Pihlainen 16,0h.

T3 Pallonheitto 1) Aada Paavola 2,19, 2) Senja Pihlainen 1,80.

P4 40m 1) Roope Arousva 10,8h, 2) Juuse Maijala 11,6h, 3) Lenni Peltola 12,4h.

P4 Pallonheitto 1) Roope Arousva 3,92, 2) Juuse Maijala 3,66, 3) Lenni Peltola 1,26.

T4 40m 1) Nella Suonpää 11,5h, 2) Armi Tuominen 12,2h.

T4 Pallonheitto 1) Nella Suonpää 3,35, 2) Armi Tuominen 3,18.

P5 40m 1) Eero Tuominen 10,0h, 2) Miklas Aalto 11,4h.

P5 Pallonheitto 1) Eero Tuominen 6,78, 2) Miklas Aalto 3,45.

T5 40m 1) Sofia Pihlainen 9,4h, 2) Emilia Lehtinen 10,1h.

T5 Pallonheitto 1) Sofia Pihlainen 5,73, 2) Emilia Lehtinen 5,39.

P6 40m 1) Lenni Suonpää 8,0h.

P6 Pallonheitto 1) Lenni Suonpää 15,51.

T6 40m 1) Minttu Hellsten 7,7h, 2) Hilla Lappalainen 8,3h, 3) Senni Koivisto 8,8h, 4) Kerttu Aaltonen 10,8h.

T6 Pallonheitto 1) Minttu Hellsten 12,59, 2) Hilla Lappalainen 6,98, 3) Senni Koivisto 6,61, 4) Kerttu Aaltonen 4,62.

P7 40m 1) Frans Nurmela 8,5h, 2) Lenni Mäkilä 8,6h.

P7 Pallonheitto 1) Frans Nurmela 13,02, 2) Lenni Mäkilä 10,02.

T7 40m 1) Amanda Lehtinen 8,7h.

T7 Pallonheitto 1) Amanda Lehtinen 13,23.

P8 40m 1) Eino Mattila 7,3h, 2) Elias Pihlainen 7,8h.

P8 Pallonheitto 1) Elias Pihlainen 18,46, 2) Eino Mattila 15,20.

T8 40m 1) Neea Suonpää 8,1h.

T8 Pallonheitto 1) Neea Suonpää 10,33.

P9 60m 1) Väinö Lanki 11,0h.

P9 Keihäs 1) Väinö Lanki 11,16.

P10 60m 1) Martti Salonen 10,7h.

P10 Keihäs 1) Martti Salonen 10,29.

P11 60m 1) Aleksi Ahlfors 9,7h, 2) Kaarlo Salonen 10,1h.

P11 Keihäs 1) Aleksi Ahlfors 28,00, 2) Kaarlo Salonen 11,65.

T11 60m 1) Anni Mattila 10,7h.

T11 Keihäs 1) Anni Mattila 12,50.

T12 60m 1) Roosa Tuominen 10,6h.

T12 Keihäs 1) Roosa Tuominen 15,41.

Viikkokisat 23.8.2018

Viikkokisojen tulokset

Tulokset myös tuttuun tapaan tulospalvelussa http://live.tuloslista.com/3280

T2 60m 1) Iiris Tuominen35,0h

T2 Pituus 1) Iiris Tuominen 0.24

T3 100m 1) Senja Pihlainen 47,6h

T3 Pituus 1) Senja Pihlainen 0.69

P3 100m 1) Santtu Hentonen 34,0h, 2) Leevi Vuoristo 42,7h, 3) Rames Phumbang 56,2h, 4) Viljami Vesala 2.23,6h.

P3 Pituus 1) Rames Phumbang 0,89, 2) Santtu Hentonen 0,76, 3) Eetu Suonpää 0,64, 4) Leevi Vuoristo 0,63, 5) Viljami Vesala 0,48.

T4 100m 1) Armi Tuominen 30,2h, 2) Nella Suonpää 30,8h.

T4 Pituus 1) Nella Suonpää 1,48, 2) Armi Tuominen 1,23.

P4 100m 1) Roope Arousva 30,5h.

P4 Pituus 1) Roope Arousva 1,72.

T5 300m 1) Sofia Pihlainen 1.27,0h, 2) Emilia Lehtinen 1.33,0h.

T5 Pituus 1) Sofia Pihlainen 2,00, 2) Emilia Lehtinen 1,75.

P5 300m 1) Eero Tuominen 1.29,8h.

P5 Pituus 1) Eero Tuominen 1,86.

T6 300m 1) Hilla Lappalainen 1.17,1h, 2) Senni Koivisto 1.19,4h, 3) Julia Lehtimäki 1.21,5h, 4) Kerttu Aaltonen 1.32,6h.

T6 Pituus 1) Hilla Lappalainen 2,22, 2) Senni Koivisto 1,94, 3) Kerttu Aaltonen 1,58.

P6 300m 1) Lenni Suonpää 1.12,7h, 2) Oliver Maijala 1.21,3h.

P6 Pituus 1) Lenni Suonpää 2,43, 2) Oliver Maijala 2,08.

T7 300m 1) Sofia Hentonen 1.16,0h, 2) Amanda Lehtinen 1.20,8h.

T7 Pituus 1) Amanda Lehtinen 2,18, 2) Sofia Hentonen 1,79.

T8 300m 1) Neea Suonpää 1.15,0h.

T8 Pituus 1) Neea Suonpää 2,54.

P8 300m 1) Eino Mattila 1.06,7h, 2) Elias Pihlainen 1.11,1h.

P8 Pituus 1) Eino Mattila 2,73, 2) Elias Pihlainen 2,57.

P10 300m 1) Martti Salonen 1.11,3h.

P10 Korkeus 1) Martti Salonen 70.

P11 300m 1) Kaarlo Salonen 1.02,8h.

P11 Korkeus 1) Kaarlo Salonen 100.

T11 300m 1) Anni Mattila 1.06,7h.

T11 Korkeus 1) Anni Mattila 90.

T12 300m 1) Roosa Tuominen 1.03,4h.

T12 Korkeus 1) Roosa Tuominen 105.

Mestaruuskisat (3-ottelu) 2.8.2018

Mestaruuskilpailujen tulokset.

3v ja nuoremmilta ottelusijoitukset laskettu lajisijoitusten perusteella. Vanhemmilla tulospalveluohjelma laskenut pisteet tulosten perusteella. Huomioi esim. 4v kohdalla, että tietty tulosraja pitää ylittyä että saa lajipisteitä. Juoksuaikojen perässä oleva ”h” tarkoittaa käsiaikaa.

Tulospalvelun tulokset löytyvät myös http://live.tuloslista.com/2981

P1 3-ottelu 40m 
Loppukilpailu
1) Hugo Helin                                                   50,3h

P1 3-ottelu Pituus 
Loppukilpailu
1) Hugo Helin                                                    0.13

P1 3-ottelu Pallonheitto 
Loppukilpailu
1) Hugo Helin                                                    0.41

P2 3-ottelu 40m 
Loppukilpailu
1) Jasse Maijala                                                19,0h

P2 3-ottelu Pituus 
Loppukilpailu
1) Jasse Maijala                                                 0.17

P2 3-ottelu Pallonheitto 
Loppukilpailu
1) Jasse Maijala                                                 0.65

T2 3-ottelu 40m 
Loppukilpailu
1) Vilja Ränkman                                                17,2h
2) Iiris Tuominen                                               23.5h

T2 3-ottelu Pituus 
Loppukilpailu
1) Vilja Ränkman                                                 0.24
2) Iiris Tuominen                                                0.18

T2 3-ottelu Pallonheitto 
Loppukilpailu
1) Vilja Ränkman                                                 2.00
2) Iiris Tuominen                                                1.25

T2 3-ottelu
Loppukilpailu
1) Vilja Ränkman
2) Iiris Tuominen
P3 3-ottelu 40m 
Loppukilpailu
1) Santtu Hentonen                                              13,1h
2) Viljami Vesala                                               13.3h
3) Unto Pinola                                                  13.8h
4) Kaspar Aalto                                                 14.4h

T3 3-ottelu 40m 
Loppukilpailu
1) Aada Paavola                                                 16,0h
2) Senja Pihlainen                                              20.7h

P3 3-ottelu Pituus 
Loppukilpailu
1) Kaspar Aalto                                                  0.90
2) Unto Pinola                                                   0.57
3) Viljami Vesala                                                0.33
4) Santtu Hentonen                                               0.20

T3 3-ottelu Pituus 
Loppukilpailu
1) Senja Pihlainen                                               0.48
2) Aada Paavola                                                  0.21

P3 3-ottelu Pallonheitto 
Loppukilpailu
1) Kaspar Aalto                                                  3.36
2) Viljami Vesala                                                2.92
3) Unto Pinola                                                   2.81
4) Santtu Hentonen                                               2.39

T3 3-ottelu Pallonheitto 
Loppukilpailu
1) Aada Paavola                                                  2.33
2) Senja Pihlainen                                               2.04

P3 3-ottelu
Loppukilpailu
1) Kaspar Aalto
2) Viljami Vesala
3) Unto Pinola
4) Santtu Hentonen

T3 3-ottelu
Loppukilpailu
1) Aada Paavola
2) Senja Pihlainen


T4 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Linnea Pihlajamäki                                         11,3h             
2)   Tuuli Helin                                                12,6h             
3)   Nella Suonpää                                              14,2h             
4)   Armi Tuominen                                              15,1h             


P4 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Roope Arousva                                              10,9h             
2)   Juuse Maijala                                              12,2h             
3)   Matias Kylänpää                                            12,4h             


T4 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Tuuli Helin                                                1,42              
     1,04   1,36   1,42   
                          

2)   Nella Suonpää                                              1,22              
     1,21   1,22   x      
                          

3)   Linnea Pihlajamäki                                         1,11              
     1,11   0,95   x      
                          

4)   Armi Tuominen                                              1,03              
     x      1,03   x      
                          



P4 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Roope Arousva                                              1,27              
     1,27   0,89   x      
                          

2)   Juuse Maijala                                              1,24              
     1,22   1,24   1,19   
                          

3)   Matias Kylänpää                                            1,10              
     1,10   1,09   0,86   
                          



T4 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Tuuli Helin                                                5,30              
     5,30   

2)   Linnea Pihlajamäki                                         4,26              
     4,26   

3)   Nella Suonpää                                              3,38              
     3,38   

4)   Armi Tuominen                                              2,77              
     2,77   



P4 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Matias Kylänpää                                            4,61              
     4,61   

2)   Roope Arousva                                              3,88              
     3,88   

3)   Juuse Maijala                                              3,40              
     3,40   



T4 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Tuuli Helin                                                                
2)   Linnea Pihlajamäki                                                         
3)   Nella Suonpää                                                               
4)   Armi Tuominen                                                               


P4 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Roope Arousva                                                              
2)   Juuse Maijala                                                               
3)   Matias Kylänpää                                                            


T5 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Sofia Pihlainen                                            9,5h              
2)   Emilia Lehtinen                                            10,4h             


P5 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Eero Tuominen                                              9,5h              
2)   Miklas Aalto                                               11,0h             


T5 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Sofia Pihlainen                                            1,93              
     x      1,84   1,93   
                          

2)   Emilia Lehtinen                                            1,64              
     1,64   1,63   1,41   
                          



P5 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Eero Tuominen                                              1,65              
     1,65   1,45   1,56   
                          

2)   Miklas Aalto                                               1,42              
     1,35   1,42   1,03   
                          



T5 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Emilia Lehtinen                                            5,72              
     5,72   

2)   Sofia Pihlainen                                            4,70              
     4,70   



P5 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Eero Tuominen                                              3,73              
     3,73   

2)   Miklas Aalto                                               3,32              
     3,32   



T5 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Sofia Pihlainen                                            72                
2)   Emilia Lehtinen                                            44                


P5 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Eero Tuominen                                              55                
2)   Miklas Aalto                                               22                


T6 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Minttu Hellsten                                            8,1h              
2)   Kerttu Aaltonen                                            10,1h             


P6 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Verneri Pihlajamäki                                        9,7h              


T6 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Minttu Hellsten                                            2,36              
     2,32   2,34   2,36   
                          

2)   Kerttu Aaltonen                                            1,59              
     1,50   1,59   1,56   
                          



P6 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Verneri Pihlajamäki                                        1,54              
     1,54   1,32   1,22   
                          



T6 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Minttu Hellsten                                            10,28             
     10,28  

2)   Kerttu Aaltonen                                            5,45              
     5,45   



P6 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Verneri Pihlajamäki                                        10,44             
     10,44  



T6 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Minttu Hellsten                                            184               
2)   Kerttu Aaltonen                                            45                


P6 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Verneri Pihlajamäki                                        76                


T7 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Amanda Lehtinen                                            7,9h              
2)   Sofia Hentonen                                             8,4h              
3)   Emilia Kylänpää                                            10,0h             


P7 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Frans Nurmela                                              8,0h              


T7 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Amanda Lehtinen                                            2,29              
     2,24   2,29   2,24   
                          

2)   Sofia Hentonen                                             2,16              
     2,16   1,95   1,84   
                          

3)   Emilia Kylänpää                                            1,68              
     1,68   1,57   1,23   
                          



P7 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Frans Nurmela                                              2,55              
     2,36   2,55   2,25   
                          



T7 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Amanda Lehtinen                                            11,20             
     11,20  

2)   Sofia Hentonen                                             6,12              
     6,12   

3)   Emilia Kylänpää                                            5,40              
     5,40   



P7 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Frans Nurmela                                              15,06             
     15,06  



T7 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Amanda Lehtinen                                            197               
2)   Sofia Hentonen                                             131               
3)   Emilia Kylänpää                                            51                


P7 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Frans Nurmela                                              236               


T8 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Matilda Pinola                                             9,2h              


P8 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Eino Mattila                                               7,3h              
2)   Elias Pihlainen                                            7,6h              
3)   Akseli Helin                                               7,9h              
     Topias Seikkula                                            DNS               


T8 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Matilda Pinola                                             1,96              
     1,96   1,12   1,79   
                          



P8 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Eino Mattila                                               2,85              
     2,58   2,60   2,85   
                          

2)   Elias Pihlainen                                            2,81              
     2,64   2,81   2,59   
                          

3)   Akseli Helin                                               2,62              
     2,27   2,25   2,62   
                          

4)   Topias Seikkula                                            2,48              
     2,39   2,48   2,47   
                          



T8 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Matilda Pinola                                             9,66              
     9,66   



P8 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Akseli Helin                                               18,23             
     18,23  

2)   Elias Pihlainen                                            17,32             
     17,32  

3)   Topias Seikkula                                            16,93             
     16,93  

4)   Eino Mattila                                               11,88             
     11,88  



T8 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Matilda Pinola                                             106               


P8 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Elias Pihlainen                                            308               
2)   Eino Mattila                                               307               
3)   Akseli Helin                                               272               
4)   Topias Seikkula                                            148               


P9 3-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Niklas Lehtinen                                            10,3h             


P9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Niklas Lehtinen                                            3,55              
     3,35   3,55   3,42   
                          



P9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Niklas Lehtinen                                            6,40              
     6,40   x      x      



P9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Niklas Lehtinen                                            644               


T10 3-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Sara Nurmela                                               11,8h             


P10 3-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Martti Salonen                                             10,9h             
2)   Johannes Pertola                                           11,0h             


T10 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Sara Nurmela                                               2,42              
     2,42   2,40   2,39   
                          



P10 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Johannes Pertola                                           2,94              
     2,86   2,33   2,94   
                          

2)   Martti Salonen                                             2,79              
     2,70   2,66   2,79   
                          



T10 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Nurmela                                               4,37              
     4,30   4,37   4,04   



P10 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Martti Salonen                                             4,94              
     4,34   4,06   4,94   

2)   Johannes Pertola                                           4,64              
     4,64   x      4,22   



T10 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Sara Nurmela                                               326               


P10 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Martti Salonen                                             432               
2)   Johannes Pertola                                           427               


T11 3-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Anni Mattila                                               11,1h             


P11 3-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                                            9,0h              
2)   Aleksi Ahlfors                                             9,5h              
3)   Kaarlo Salonen                                             9,9h              
     Niilo Lätti                                                DNS               
     Toivo Seikkula                                             DNS               


T11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Anni Mattila                                               2,76              
     2,07   2,61   2,76   
                          



P11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                                            4,69              
     4,46   4,63   4,69   
                          

2)   Aleksi Ahlfors                                             4,06              
     4,06   3,56   3,84   
                          

3)   Kaarlo Salonen                                             3,38              
     3,38   3,32   3,14   
                          

4)   Niilo Lätti                                                3,35              
     3,30   3,11   3,35   
                          

5)   Toivo Seikkula                                             3,09              
     3,09   2,92   2,88   
                          



T11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Anni Mattila                                               4,59              
     3,72   4,59   4,49   



P11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                                            8,91              
     8,91   8,36   8,42   

2)   Toivo Seikkula                                             7,70              
     7,58   7,57   7,70   

3)   Aleksi Ahlfors                                             6,36              
     6,36   6,15   6,30   

4)   Kaarlo Salonen                                             5,96              
     5,96   5,61   5,55   

5)   Niilo Lätti                                                5,53              
     x      x      5,53   



T11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Anni Mattila                                               400               


P11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                                            1149              
2)   Aleksi Ahlfors                                             807               
3)   Kaarlo Salonen                                             634               
4)   Toivo Seikkula                                             480               
5)   Niilo Lätti                                                396               


P13 3-ottelu  100m
Loppukilpailu
     Aaro Lätti                                                 DNS               


P13 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Aaro Lätti                                                 2,86              
     2,86   2,74   2,71   
                          



P13 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Aaro Lätti                                                 6,84              
     6,69   6,84   6,75   



P13 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Aaro Lätti                                                 407

 

Viikkokisat 19.7.2018

Viikkokisojen tulokset 19.7.

Tuttuun tapaan tulokset 4v ja vanhempien osalta myös tulospalvelussa http://live.tuloslista.com/2978

Juoksuaikojen perässä oleva h merkintä tarkoittaa käsiaikaa, johtuu tulospalveluohjelmasta.

P2 40m 1) Jasse Maijala 24,4h.

P2 Pituus 1) Jasse Maijala 0,17.

T2 40m 1) Iiris Tuominen 23,1h.

T2 Pituus 1) Iiris Tuominen 0,22.

P3 40m 1) Santtu Hentonen 14,3h, 2) Leevi Vuoristo 16,1h.

P3 Pituus 1) Leevi Vuoristo 0,57, 2) Santtu Hentonen 0,23.

T3 40m 1) Aada Paavola 16,7h, 2) Senja Pihlainen 19,3h.

T3 Pituus 1) Senja Pihlainen 0,42 2) Aada Paavola 0,41.

T4 40m 1) Linnea Pihlajamäki 11,2h, 2) Nella Suonpää 12,0h, 3) Armi Tuominen 12,1h.

T4 Pituus 1) Armi Tuominen 1,36, 2) Nella Suonpää 1,33, 3) Linnea Pihlajamäki 1,10.

P4 40m 1) Roope Arousva 11,9h, 2) Matias Kylänpää 12,4h.

P4 Pituus 1) Matias Kylänpää 1,14, 2) Juuse Maijala 1,05, 3) Roope Arousva 0,82.

T5 40m 1) Sofia Pihlainen 9,3h, 2) Emilia Lehtinen 10,5h.

T5 Pituus 1) Sofia Pihlainen 1,79, 2) Emilia Lehtinen 1,62.

P5 40m 1) Eero Tuominen 10,7h.

P5 Pituus 1) Eero Tuominen 1,63.

T6 40m 1) Hilla Lappalainen 8,6h, 2) Kerttu Aaltonen 10,0h.

T6 Pituus 1) Hilla Lappalainen 2,30, 2) Kerttu Aaltonen 1,65.

P6 40m 1) Verneri Pihlajamäki 10,1h.

P6 Pituus 1) Verneri Pihlajamäki 1,48.

T7 40m 1) Amanda Lehtinen 8,1h, 2) Sofia Hentonen 8,3h, 3) Emilia Kylänpää 9,8h.

T7 Pituus 1) Amanda Lehtinen 2,46, 2) Sofia Hentonen 2,03, 3) Emilia Kylänpää 1,92.

P7 40m 1) Frans Nurmela 9,0h.

P7 Pituus 1) Frans Nurmela 2,19.

P8 40m 1) Eino Mattila 7,3h, 2) Elias Pihlainen 7,8h, 3) Simo Palonen 8,1h, 3) Topias Seikkula 8,1h.

P8 Pituus 1) Eino Mattila 2,82, 2) Elias Pihlainen 2,78, 3) Topias Seikkula 2,74, 4) Simo Palonen 2,60.

P9 60m 1) Niklas Lehtinen 10,3h.

P9 Korkeus 1) Niklas Lehtinen 100.

P10 60m 1) Martti Salonen 10,6h.

T10 60m 1) Sara Nurmela 12,0h.

T10 Korkeus 1) Sara Nurmela 95.

T11 60m 1) Anni Mattila 11,3h.

T11 Korkeus 1) Anni Mattila 90.

P11 60m 1) Luukas Lehtinen 8,9h, 2) Kaarlo Salonen 10,2h.

P11 Korkeus 1) Luukas Lehtinen 125, 2) Kaarlo Salonen 115, 3) Toivo Seikkula 100.

Viikkokisat 5.7.2018

4v ja vanhempien tulokset näkyvät myös tulospalvelussa http://live.tuloslista.com/2872

P2 40m 1) Jasse Maijala 44,6.

P2 Pallonheitto 1) Jasse Maijala 0,50.

T2 40m 1) Vilja Ränkman 18,8, 2) Iiris Tuominen 21,9.

T2 Pallonheitto 1) Iiris Tuominen 1,40, 2) Vilja Ränkman 1,30.

P3 60m 1) Santtu Hentonen 24,9, 2) Rames Phumbang 25,6.

P3 Pallonheitto 1) Rames Phumbang 3,15, 2) Santtu Hentonen 1,60, 3) Eetu Suonpää 1,20.

T3 60m 1) Aada Paavola 24,8.

T3 Pallonheitto 1) Aada Paavola 2,15.

P4 100m 1) Roope Arousva 34,50, 2) Juuse Maijala 39,60.

P4 Pallonheitto 1) Roope Arousva 4,80, 2) Ilmo Sulonen 3,55, 3) Juuse Maijala 3,30.

T4 100m 1) Nella Suonpää 32,10, 2) Armi Tuominen 32,30.

T4 Pallonheitto 1) Armi Tuominen 4,38, 2) Nella Suonpää 3,22.

P5 300m 1) Eero Tuominen 1.38,60.

P5 Pallonheitto 1) Eero Tuominen 6,45.

T5 300m 1) Emilia Lehtinen 1.34,20, 2) Maisa Mäkilä 2.37,60.

T5 Pallonheitto 1) Maisa Mäkilä 5,65, 2) Emilia Lehtinen 4,75.

P6 300m 1) Lenni Suonpää 1.17,70, 2) Valtteri Vaherkoski 1.27,80.

P6 Pallonheitto 1) Valtteri Vaherkoski 12,85, 2) Lenni Suonpää 12,50.

T6 300m 1) Minttu Hellsten 1.07,90, 2) Julia Lehtimäki 1.26,60, 3) Senni Koivisto 1.27,10, 4) Kerttu Aaltonen 1.30,80, 5) Iida Yrjölä 1.33,00.

T6 Pallonheitto 1) Minttu Hellsten 11,16, 2) Iida Yrjölä 9,83, 3) Senni Koivisto 7,08, 4) Kerttu Aaltonen 6,92, 5) Julia Lehtimäki 5,88.

P7 300m 1) Vilho Koskinen 1.10,90, 2) Frans Nurmela 1.15,10, 3) Lenni Mäkilä 1.19,20.

P7 Pallonheitto 1) Frans Nurmela 14,25, 2) Lenni Mäkilä 11,30, 3) Vilho Koskinen 10,10.

T7 300m 1) Amanda Lehtinen 1.23,70, 2) Sofia Hentonen 1.31,30, 3) Silja Seikkula 1.32,00.

T7 Pallonheitto 1) Amanda Lehtinen 12,50, 2) Silja Seikkula 5,90, 3) Sofia Hentonen 5,80.

P8 300m 1) Eino Mattila 1.06,40, 2) Simo Palonen 1.17,70.

P8 Pallonheitto 1) Topias Seikkula 15,95, 2) Eino Mattila 15,05, 3) Simo Palonen 9,30.

T8 300m 1) Iida Huhtakallio 1.11,30, 2) Neea Suonpää 1.14,00.

T8 Pallonheitto 1) Neea Suonpää 13,26, 2) Iida Huhtakallio 8,55.

P9 1000m 1) Niklas Lehtinen 3.48,10.

P9 Keihäs 1) Niklas Lehtinen 25,12.

P10 1000m 1) Martti Salonen 4.47,00.

P10 Keihäs 1) Martti Salonen 11,97.

P11 1000m 1) Aleksi Ahlfors 3.23,60, 2) Luukas Lehtinen 3.27,60, 3) Kaarlo Salonen 4.25,00.

P11 Keihäs 1) Aleksi Ahlfors 27,11, 2) Toivo Seikkula 14,55, 3) Kaarlo Salonen 13,85.

T11 1000m 1) Anni Mattila 4.36,10.

T11 Keihäs 1) Anni Mattila 12,93.

Viikkokisat 21.6.2018

4v ja vanhempien tulokset näkyvät myös tulospalvelussa http://live.tuloslista.com/2764

Viikkokisat 21.6.2018

T2 40m 1) Vilja Ränkman 18,6.

T2 Pituus 1) Vilja Ränkman 0,26.

P2 40m 1) Jasse Maijala 19,9.

P2 Pituus 1) Jasse Maijala 0,25.

P3 40m 1) Leevi Vuoristo 16,7, 2) Santtu Hentonen 17,0.

P3 Pituus 1) Santtu Hentonen 0,38, 2) Leevi Vuoristo 0,38.

T4 40m 1) Nella Suonpää 12,30.

T4 Pituus 1) Nella Suonpää 1,37.

P4 40m 1) Juuse Maijala 12,70.

P4 Pituus 1) Juuse Maijala 1,09.

T5 40m 1) Emilia Lehtinen 9,90.

T5 Pituus 1) Emilia Lehtinen 1,13.

P5 40m 1) Väinö Pesu 10,30.

P5 Pituus 1) Väinö Pesu 1,55.

T6 40m 1) Hilla Lappalainen 8,20, 2) Senni Koivisto 9,00, 3) Kerttu Aaltonen 9,80.

T6 Pituus 1) Hilla Lappalainen 2,24, 2) Kerttu Aaltonen 1,63, 3) Senni Koivisto 1,60.

P6 40m 1) Oliver Maijala 8,60.

P6 Pituus 1) Oliver Maijala 2,26.

T7 40m 1) Sofia Hentonen 8,00, 2) Amanda Lehtinen 8,20.

T7 Pituus 1) Amanda Lehtinen 2,42, 2) Sofia Hentonen 2,07.

P7 40m (NM) 1) Frans Nurmela 8,30.

P7 Pituus 1) Frans Nurmela 2,35.

P8 40m 1) Topias Seikkula 8,40.

P8 Kuula 1) Topias Seikkula 3,22.

P10 60m 1) Martti Salonen 11,40, 2) Johannes Pertola 11,60.

P10 Kuula 1) Martti Salonen 5,24, 2) Johannes Pertola 4,82.

P11 60m 1) Kaarlo Salonen 10,40.

P11 Kuula 1) Toivo Seikkula 7,01, 2) Kaarlo Salonen 6,20.

T12 60m 1) Meea Maijala 10,60, 2) Roosa Tuominen 10,90.

T12 Kuula 1) Roosa Tuominen 6,03, 2) Meea Maijala 5,78.

T13 60m 1) Sanja Maijala 9,40.

T13 Kuula 1) Sanja Maijala 7,48.

T15 60m 1) Amanda Mäkinen 10,00.

T15 Kuula 1) Amanda Mäkinen 7,72.