Viikkokisat 30.8.2018

Kauden viimeiset viikkokisat käytiin hienossa säässä.

Tulokset löytyvät myös tuttuun tapaan Tulospalvelu ohjelmasta.

P2 40m 1) Jasse Maijala 20,0h.

P2 Pallonheitto 1) Jasse Maijala 1,20.

T2 40m 1) Iiris Tuominen 48,5h.

T2 Pallonheitto 1) 1,70.

P3 40m 1) Kaspar Aalto 14,0h, 2) Leevi Vuoristo 14,7h, 3) Viljami Vesala 17,3h.

P3 Pallonheitto 1) Kaspar Aalto 2,42, 2) Viljami Vesala 2,30, 3) Leevi Vuoristo 2,29, 4) Eetu Suonpää 2,00.

T3 40m 1) Aada Paavola 15,1h, 2) Senja Pihlainen 16,0h.

T3 Pallonheitto 1) Aada Paavola 2,19, 2) Senja Pihlainen 1,80.

P4 40m 1) Roope Arousva 10,8h, 2) Juuse Maijala 11,6h, 3) Lenni Peltola 12,4h.

P4 Pallonheitto 1) Roope Arousva 3,92, 2) Juuse Maijala 3,66, 3) Lenni Peltola 1,26.

T4 40m 1) Nella Suonpää 11,5h, 2) Armi Tuominen 12,2h.

T4 Pallonheitto 1) Nella Suonpää 3,35, 2) Armi Tuominen 3,18.

P5 40m 1) Eero Tuominen 10,0h, 2) Miklas Aalto 11,4h.

P5 Pallonheitto 1) Eero Tuominen 6,78, 2) Miklas Aalto 3,45.

T5 40m 1) Sofia Pihlainen 9,4h, 2) Emilia Lehtinen 10,1h.

T5 Pallonheitto 1) Sofia Pihlainen 5,73, 2) Emilia Lehtinen 5,39.

P6 40m 1) Lenni Suonpää 8,0h.

P6 Pallonheitto 1) Lenni Suonpää 15,51.

T6 40m 1) Minttu Hellsten 7,7h, 2) Hilla Lappalainen 8,3h, 3) Senni Koivisto 8,8h, 4) Kerttu Aaltonen 10,8h.

T6 Pallonheitto 1) Minttu Hellsten 12,59, 2) Hilla Lappalainen 6,98, 3) Senni Koivisto 6,61, 4) Kerttu Aaltonen 4,62.

P7 40m 1) Frans Nurmela 8,5h, 2) Lenni Mäkilä 8,6h.

P7 Pallonheitto 1) Frans Nurmela 13,02, 2) Lenni Mäkilä 10,02.

T7 40m 1) Amanda Lehtinen 8,7h.

T7 Pallonheitto 1) Amanda Lehtinen 13,23.

P8 40m 1) Eino Mattila 7,3h, 2) Elias Pihlainen 7,8h.

P8 Pallonheitto 1) Elias Pihlainen 18,46, 2) Eino Mattila 15,20.

T8 40m 1) Neea Suonpää 8,1h.

T8 Pallonheitto 1) Neea Suonpää 10,33.

P9 60m 1) Väinö Lanki 11,0h.

P9 Keihäs 1) Väinö Lanki 11,16.

P10 60m 1) Martti Salonen 10,7h.

P10 Keihäs 1) Martti Salonen 10,29.

P11 60m 1) Aleksi Ahlfors 9,7h, 2) Kaarlo Salonen 10,1h.

P11 Keihäs 1) Aleksi Ahlfors 28,00, 2) Kaarlo Salonen 11,65.

T11 60m 1) Anni Mattila 10,7h.

T11 Keihäs 1) Anni Mattila 12,50.

T12 60m 1) Roosa Tuominen 10,6h.

T12 Keihäs 1) Roosa Tuominen 15,41.