Mestaruuskisat (3-ottelu) 2.8.2018

Mestaruuskilpailujen tulokset.

3v ja nuoremmilta ottelusijoitukset laskettu lajisijoitusten perusteella. Vanhemmilla tulospalveluohjelma laskenut pisteet tulosten perusteella. Huomioi esim. 4v kohdalla, että tietty tulosraja pitää ylittyä että saa lajipisteitä. Juoksuaikojen perässä oleva ”h” tarkoittaa käsiaikaa.

Tulospalvelun tulokset löytyvät myös http://live.tuloslista.com/2981

P1 3-ottelu 40m 
Loppukilpailu
1) Hugo Helin                                                   50,3h

P1 3-ottelu Pituus 
Loppukilpailu
1) Hugo Helin                                                    0.13

P1 3-ottelu Pallonheitto 
Loppukilpailu
1) Hugo Helin                                                    0.41

P2 3-ottelu 40m 
Loppukilpailu
1) Jasse Maijala                                                19,0h

P2 3-ottelu Pituus 
Loppukilpailu
1) Jasse Maijala                                                 0.17

P2 3-ottelu Pallonheitto 
Loppukilpailu
1) Jasse Maijala                                                 0.65

T2 3-ottelu 40m 
Loppukilpailu
1) Vilja Ränkman                                                17,2h
2) Iiris Tuominen                                               23.5h

T2 3-ottelu Pituus 
Loppukilpailu
1) Vilja Ränkman                                                 0.24
2) Iiris Tuominen                                                0.18

T2 3-ottelu Pallonheitto 
Loppukilpailu
1) Vilja Ränkman                                                 2.00
2) Iiris Tuominen                                                1.25

T2 3-ottelu
Loppukilpailu
1) Vilja Ränkman
2) Iiris Tuominen
P3 3-ottelu 40m 
Loppukilpailu
1) Santtu Hentonen                                              13,1h
2) Viljami Vesala                                               13.3h
3) Unto Pinola                                                  13.8h
4) Kaspar Aalto                                                 14.4h

T3 3-ottelu 40m 
Loppukilpailu
1) Aada Paavola                                                 16,0h
2) Senja Pihlainen                                              20.7h

P3 3-ottelu Pituus 
Loppukilpailu
1) Kaspar Aalto                                                  0.90
2) Unto Pinola                                                   0.57
3) Viljami Vesala                                                0.33
4) Santtu Hentonen                                               0.20

T3 3-ottelu Pituus 
Loppukilpailu
1) Senja Pihlainen                                               0.48
2) Aada Paavola                                                  0.21

P3 3-ottelu Pallonheitto 
Loppukilpailu
1) Kaspar Aalto                                                  3.36
2) Viljami Vesala                                                2.92
3) Unto Pinola                                                   2.81
4) Santtu Hentonen                                               2.39

T3 3-ottelu Pallonheitto 
Loppukilpailu
1) Aada Paavola                                                  2.33
2) Senja Pihlainen                                               2.04

P3 3-ottelu
Loppukilpailu
1) Kaspar Aalto
2) Viljami Vesala
3) Unto Pinola
4) Santtu Hentonen

T3 3-ottelu
Loppukilpailu
1) Aada Paavola
2) Senja Pihlainen


T4 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Linnea Pihlajamäki                                         11,3h             
2)   Tuuli Helin                                                12,6h             
3)   Nella Suonpää                                              14,2h             
4)   Armi Tuominen                                              15,1h             


P4 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Roope Arousva                                              10,9h             
2)   Juuse Maijala                                              12,2h             
3)   Matias Kylänpää                                            12,4h             


T4 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Tuuli Helin                                                1,42              
     1,04   1,36   1,42   
                          

2)   Nella Suonpää                                              1,22              
     1,21   1,22   x      
                          

3)   Linnea Pihlajamäki                                         1,11              
     1,11   0,95   x      
                          

4)   Armi Tuominen                                              1,03              
     x      1,03   x      
                          



P4 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Roope Arousva                                              1,27              
     1,27   0,89   x      
                          

2)   Juuse Maijala                                              1,24              
     1,22   1,24   1,19   
                          

3)   Matias Kylänpää                                            1,10              
     1,10   1,09   0,86   
                          



T4 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Tuuli Helin                                                5,30              
     5,30   

2)   Linnea Pihlajamäki                                         4,26              
     4,26   

3)   Nella Suonpää                                              3,38              
     3,38   

4)   Armi Tuominen                                              2,77              
     2,77   



P4 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Matias Kylänpää                                            4,61              
     4,61   

2)   Roope Arousva                                              3,88              
     3,88   

3)   Juuse Maijala                                              3,40              
     3,40   



T4 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Tuuli Helin                                                                
2)   Linnea Pihlajamäki                                                         
3)   Nella Suonpää                                                               
4)   Armi Tuominen                                                               


P4 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Roope Arousva                                                              
2)   Juuse Maijala                                                               
3)   Matias Kylänpää                                                            


T5 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Sofia Pihlainen                                            9,5h              
2)   Emilia Lehtinen                                            10,4h             


P5 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Eero Tuominen                                              9,5h              
2)   Miklas Aalto                                               11,0h             


T5 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Sofia Pihlainen                                            1,93              
     x      1,84   1,93   
                          

2)   Emilia Lehtinen                                            1,64              
     1,64   1,63   1,41   
                          



P5 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Eero Tuominen                                              1,65              
     1,65   1,45   1,56   
                          

2)   Miklas Aalto                                               1,42              
     1,35   1,42   1,03   
                          



T5 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Emilia Lehtinen                                            5,72              
     5,72   

2)   Sofia Pihlainen                                            4,70              
     4,70   



P5 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Eero Tuominen                                              3,73              
     3,73   

2)   Miklas Aalto                                               3,32              
     3,32   



T5 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Sofia Pihlainen                                            72                
2)   Emilia Lehtinen                                            44                


P5 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Eero Tuominen                                              55                
2)   Miklas Aalto                                               22                


T6 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Minttu Hellsten                                            8,1h              
2)   Kerttu Aaltonen                                            10,1h             


P6 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Verneri Pihlajamäki                                        9,7h              


T6 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Minttu Hellsten                                            2,36              
     2,32   2,34   2,36   
                          

2)   Kerttu Aaltonen                                            1,59              
     1,50   1,59   1,56   
                          



P6 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Verneri Pihlajamäki                                        1,54              
     1,54   1,32   1,22   
                          



T6 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Minttu Hellsten                                            10,28             
     10,28  

2)   Kerttu Aaltonen                                            5,45              
     5,45   



P6 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Verneri Pihlajamäki                                        10,44             
     10,44  



T6 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Minttu Hellsten                                            184               
2)   Kerttu Aaltonen                                            45                


P6 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Verneri Pihlajamäki                                        76                


T7 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Amanda Lehtinen                                            7,9h              
2)   Sofia Hentonen                                             8,4h              
3)   Emilia Kylänpää                                            10,0h             


P7 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Frans Nurmela                                              8,0h              


T7 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Amanda Lehtinen                                            2,29              
     2,24   2,29   2,24   
                          

2)   Sofia Hentonen                                             2,16              
     2,16   1,95   1,84   
                          

3)   Emilia Kylänpää                                            1,68              
     1,68   1,57   1,23   
                          



P7 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Frans Nurmela                                              2,55              
     2,36   2,55   2,25   
                          



T7 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Amanda Lehtinen                                            11,20             
     11,20  

2)   Sofia Hentonen                                             6,12              
     6,12   

3)   Emilia Kylänpää                                            5,40              
     5,40   



P7 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Frans Nurmela                                              15,06             
     15,06  



T7 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Amanda Lehtinen                                            197               
2)   Sofia Hentonen                                             131               
3)   Emilia Kylänpää                                            51                


P7 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Frans Nurmela                                              236               


T8 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Matilda Pinola                                             9,2h              


P8 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Eino Mattila                                               7,3h              
2)   Elias Pihlainen                                            7,6h              
3)   Akseli Helin                                               7,9h              
     Topias Seikkula                                            DNS               


T8 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Matilda Pinola                                             1,96              
     1,96   1,12   1,79   
                          



P8 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Eino Mattila                                               2,85              
     2,58   2,60   2,85   
                          

2)   Elias Pihlainen                                            2,81              
     2,64   2,81   2,59   
                          

3)   Akseli Helin                                               2,62              
     2,27   2,25   2,62   
                          

4)   Topias Seikkula                                            2,48              
     2,39   2,48   2,47   
                          



T8 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Matilda Pinola                                             9,66              
     9,66   



P8 3-ottelu  Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Akseli Helin                                               18,23             
     18,23  

2)   Elias Pihlainen                                            17,32             
     17,32  

3)   Topias Seikkula                                            16,93             
     16,93  

4)   Eino Mattila                                               11,88             
     11,88  



T8 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Matilda Pinola                                             106               


P8 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Elias Pihlainen                                            308               
2)   Eino Mattila                                               307               
3)   Akseli Helin                                               272               
4)   Topias Seikkula                                            148               


P9 3-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Niklas Lehtinen                                            10,3h             


P9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Niklas Lehtinen                                            3,55              
     3,35   3,55   3,42   
                          



P9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Niklas Lehtinen                                            6,40              
     6,40   x      x      



P9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Niklas Lehtinen                                            644               


T10 3-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Sara Nurmela                                               11,8h             


P10 3-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Martti Salonen                                             10,9h             
2)   Johannes Pertola                                           11,0h             


T10 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Sara Nurmela                                               2,42              
     2,42   2,40   2,39   
                          



P10 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Johannes Pertola                                           2,94              
     2,86   2,33   2,94   
                          

2)   Martti Salonen                                             2,79              
     2,70   2,66   2,79   
                          



T10 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Nurmela                                               4,37              
     4,30   4,37   4,04   



P10 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Martti Salonen                                             4,94              
     4,34   4,06   4,94   

2)   Johannes Pertola                                           4,64              
     4,64   x      4,22   



T10 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Sara Nurmela                                               326               


P10 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Martti Salonen                                             432               
2)   Johannes Pertola                                           427               


T11 3-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Anni Mattila                                               11,1h             


P11 3-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                                            9,0h              
2)   Aleksi Ahlfors                                             9,5h              
3)   Kaarlo Salonen                                             9,9h              
     Niilo Lätti                                                DNS               
     Toivo Seikkula                                             DNS               


T11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Anni Mattila                                               2,76              
     2,07   2,61   2,76   
                          



P11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                                            4,69              
     4,46   4,63   4,69   
                          

2)   Aleksi Ahlfors                                             4,06              
     4,06   3,56   3,84   
                          

3)   Kaarlo Salonen                                             3,38              
     3,38   3,32   3,14   
                          

4)   Niilo Lätti                                                3,35              
     3,30   3,11   3,35   
                          

5)   Toivo Seikkula                                             3,09              
     3,09   2,92   2,88   
                          



T11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Anni Mattila                                               4,59              
     3,72   4,59   4,49   



P11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                                            8,91              
     8,91   8,36   8,42   

2)   Toivo Seikkula                                             7,70              
     7,58   7,57   7,70   

3)   Aleksi Ahlfors                                             6,36              
     6,36   6,15   6,30   

4)   Kaarlo Salonen                                             5,96              
     5,96   5,61   5,55   

5)   Niilo Lätti                                                5,53              
     x      x      5,53   



T11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Anni Mattila                                               400               


P11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                                            1149              
2)   Aleksi Ahlfors                                             807               
3)   Kaarlo Salonen                                             634               
4)   Toivo Seikkula                                             480               
5)   Niilo Lätti                                                396               


P13 3-ottelu  100m
Loppukilpailu
     Aaro Lätti                                                 DNS               


P13 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Aaro Lätti                                                 2,86              
     2,86   2,74   2,71   
                          



P13 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Aaro Lätti                                                 6,84              
     6,69   6,84   6,75   



P13 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Aaro Lätti                                                 407